Zobrazit na mapě

Sokol u Petrovic - Starý Falkenburk

Přírodní zajímavosti

Blízko Hvozdu a Petrovic se nachází Sokol, kopec vysoký 523 metrů. Na jeho vrcholu, kdysi stával hrad Starý Falkenburk. Byl vybudován v polovině 14. století jako jeden z hradů, které v této lokalitě střežily obchodní cesty z Německa do Čech.

V době, kdy hrad na kopci Sokol vlastnil husitský hejtman Jan Kolúch, byl hrad vypálen Lužičany odvetou za loupeživé výpravy na Žitavsko. Později hrad  ještě jednou vyhořel a jeho trosky se staly útočištěm loupežníků. Již počátkem 16. století byl Falkenburk prázdnou zříceninou.

V současnosti z hradu zůstaly zachována jen nepatrné zbytky hradeb a hlavní budovy. Při cestě na vrchol, budeme míjet Kočičí studánku. Jedná se o pomníček lesníka, který byl na tomto místě zastřelen pytlákem.

Kolem vrcholu kopce prochází okružní naučná stezka, která nás seznámí se způsobem udržování zdejších lesů. Na jižním svahu kopce jsou dodnes zachovány betonové bunkry, které byly součástí opevnění z 2. světové války.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Sokol u Petrovic - Starý Falkenburk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Sokol u Petrovic - Starý Falkenburk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0956

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Rezervováno včera

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Prohlíželo 149 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením, gril) leží u potoka v obci s možností krásných výletů do Lužických hor, do NP České Švýcarsko nebo do Německa.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2312

Prohlíželo 179 lidí

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace