Přírodní zajímavosti

Devět skal je nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů a po Javořici i druhým nejvyšším bodem Českomoravské vrchoviny vůbec. Devět skal tvoří členitý vrcholový skalní blok vzniklý mrazovým zvětráním. Výška Devět skal se uvádí 836 m; jednotlivé hřebenové útvary jsou vysoké 12 až 20 metrů a mají místy charakter skalního města.

Podél hřebenů vede turistická stezka, nechybí zde ani upravená vyhlídka. Devět skal je chráněnou přírodní památkou patřící do chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Představuje nejrozsáhlejší komplex vrcholových skal na Českomoravské vrchovině a jsou proto velmi oblíbenou lokalitou i pro horolezce. Asi půl kilometru severozápadně pod vrcholem Devět skal je studánka Vysoká studna.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Devět skal je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Devět skal je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s terasou a infrasaunou ve velké zahradě (bazén, stolní tenis, hřiště, dětský koutek) na kraji obce s překrásným výhledem k lesu jen 2,5 km od Devíti skal.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1368

Nápaditě zařízený rekreační objekt k pronájmu leží na oploceném pozemku statku na kraji obce a nabízí všestranné vyžití pro celou rodinu s kompletním bezbariérovým přístupem i zařízením.

1 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2211

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (pergola, posezení, gril) leží v obci v atraktivní CHKO Žďárské vrchy (ideální k turistice a cykloturistice) a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2026

Velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (altán s posezením, krb) se nachází v malé osadě nedaleko lesa v malebné krajině CHKO Žďárské vrchy.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1557

Dnes zobrazeno 9x

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa se stolním tenisem a s oplocenou zahrádkou (posezení, krb, pískoviště) v tiché obci v krásné krajině centrální části Žďárských vrchů. Turistika.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1107

Dnes zobrazeno 10x

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji chatové osady u lesa na atraktivním místě nedaleko rekreačních rybníků Medlov a Sykovec ve Žďárských vrších.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1106

Dnes zobrazeno 10x

Velká účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště, trampolína) na kraji obce v malebné krajině Žďárských vrchů jen 1,5 km od přírodního koupání. Ideální k turistice.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1266

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 5. 7.

Zděná velmi pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v chatové osadě nedaleko lesa jen 700 m od rekreačního rybníku Velké Dářko (koupání, vodní sporty). Turistika.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1269

Akceptované poukázky a asociace