Zobrazit na mapě

Hrad Kotnov s vyhlídkovou věží

Hrady a zámky

Městský hrad Kotnov byl vybudován v polovině 13. století za vlády krále Přemysla Otakara II. Hrad měl plnit obrannou funkci. O čtyři století později byl celý přestavěn a v jeho budově byl založen Táborský pivovar.

V současné době zůstala dochovaná mohutná válcová věž s ochozem, který slouží jako vyhlídka. Tato věž z roku 1532 je nejstarší dochovaná bateriová věž v naší zemi. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout arkýř, který v minulosti sloužil jako otvor pro kladku. Na tu se zavěsilo dělo a vytahovalo se nahoru do hradu.

Z původního hradu se zachovala také Bechyňská brána. Ta je natolik mohutná, že prostory v ní jsou dost velké na to, aby v nich mohla být instalována stálá expozice historie hradu Kotnov. Otevřeno je od května do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Kotnov s vyhlídkovou věží je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Kotnov s vyhlídkovou věží je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 97 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1465

Prohlíželo 128 lidí

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, pergola, krb) leží v malé obci umístěné do malebné jihočeské krajiny jen 10 km Tábora. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1864

Prohlíželo 270 lidí

Kvalitně zařízený rekreační dům se stylovým obytným pokojem (krbová kamna) na oploceném pozemku (bazén, pergola, krb) v malé obci v malebné krajině jižních Čech na Táborsku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1430

Prohlíželo 155 lidí

Zrekonstruovaná vesnická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji malé vesničky v malebné jihočeské krajině jen 12 km od Tábora.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1619

Prohlíželo 299 lidí

Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1515

Prohlíželo 417 lidí

Účelně zařízená vesnická chalupa s oploceným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril) leží na okraji obce nedaleko lesa v malebné jihočeské krajině s možností krásných výletů do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1853

Prohlíželo 202 lidí

Chata resp. kvalitně zařízená samostatná nástavba nad garáží a nová zahradní chatka v oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením, krb, zahradní jezírko) leží na kraji obce nedaleko řeky Lužnice.

4 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1116

Pěkně zařízený mobilní domek přestavěný na zahradní chatku s terasou v malebné lokalitě na louce na kraji obce jen 50 m od řeky Lužnice (rybaření) asi 15 km jižně od historického města Tábor.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1808

Akceptované poukázky a asociace