Zobrazit na mapě

Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Rozhledna Anna stojí na Anenském vrchu  (991 m. n. m.), který je jednou z dominant hlavního hřebene Orlických hor. Stavba rozhledny byla realizována v roce 2010. Rozhledna má výšku 17 m a na vyhlídkovou plošinu vede 65 schodů.

Rozhledna Anna na Anenském vrchu není první stavbou, která zde vznikla. Tou první, která byla dlouhá léta s Anenským vrchem spjata, byla kaple sv. Anny z roku 1766. Později byl vedle kaple postaven kamenný kříž a socha sv. Marie. Někdy kolem roku 1910 zde pak vznikla i jednoduchá dřevěná vyhlídková věž. Ta však zanikla v průběhu první světové války. Z důvodu výstavby opevnění před druhou světovou válkou musela z Anenského vrchu zmizet i kaple sv. Anny. Ta byla rozebrána a znovu postavena v osadě Hadinec, kde stojí dodnes.

K rozhledně Anna na Anenském vrchu se lze pěšky nebo na horském kole dostat z několika směrů. Pěkná pohodlná lesní stezka vede z osady Panské Pole kolem dělostřelecké tvrze Hanička. Rozhledna je však dostupná i z Mezivrší, kde se nachází křižovatka turistických tras vedoucích z Říček v Orlických horách, z Neratova nebo z Velké Deštné.

Rozhledna je celoročně volně přístupná.

 

Fotogalerie - Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Anna na Anenském vrchu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Anna na Anenském vrchu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu s terasou leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2244

Luxusní apartmán k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2243

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Zrekonstruovaná stylová roubená chalupa s prostornou obytnou místností (krb) a malou zahrádkou (posezení, ohniště) leží v centru horského městečka s možností výletů po celých Orlických horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2298

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, mini kulečník a stolní fotbálek) leží na neoploceném pozemku (trampolína, pergola, krb, ohniště) v horské obci v srdci Orlických hor.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2078

Prohlíželo 221 lidí

Kvalitně zařízená nová rekreační chata s velkou obytnou místností (krbová kamna, infrasauna) leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na malebném atraktivním místě na okraji horské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1724

Prohlíželo 123 lidí

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Akceptované poukázky a asociace