Zobrazit na mapě

Velká Deštná

Velká Deštná je nejvyšším bodem Orlických hor. Leží ve výšce 1115 m. n. m. Její původní název je Sedmihradská hora. Na vrcholu hory byla kdysi vybudována rozhledna, ta však zanikla. V roce 2004 se místní obyvatelé rozhodli rozhlednu obnovit. Byla zde vybudována jednoduchá rozhledna ze dřeva a byla nazvána Štefanova vyhlídka. Ta však byla v roce 2010 neznámým pachatelem zničena. Nová rozhledna se zatím neplánuje. Ačkoliv je nyní vrchol Velké Deštné bez vyhlídky, výšlap na nejvyšší horu Orlických hor se přesto vyplatí. Cesta na ni totiž vede krásnou horskou přírodou.

Zcela nenáročný výlet lze na Velkou Deštnou podniknout z Šerlichu od Masarykovy chaty, který je křižovatkou mnoha turistických stezek. Poctivější výšlap, kdy je třeba překonat větší převýšení, vede z Bedřichovky nebo ze Zákoutí v Deštném.

Fotogalerie - Velká Deštná

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Velká Deštná je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Velká Deštná je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 95 lidí

Kvalitně zařízená nová rekreační chata s velkou obytnou místností (krbová kamna, infrasauna) leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na malebném atraktivním místě na okraji horské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1724

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, mini kulečník a stolní fotbálek) leží na neoploceném pozemku (trampolína, pergola, krb, ohniště) v horské obci v srdci Orlických hor.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2078

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Prohlíželo 100 lidí

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, pergola - posezení a krb) leží v chatové osadě u lesa na kraji města jen 2,5 km od místního zámku a jen 8 km od vodní nádrže Rozkoš.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1579

Akceptované poukázky a asociace