Zobrazit na mapě

Babiččino údolí

Turistické zajímavosti

Při procházce Babiččiným údolím, před zraky návštěvníků ožívá dvě stě let starý příběh z knihy Boženy Němcové. Údolím vede naučná stezka začínající u památníku babičky s vnoučaty. Při jejím absolvování si návštěvníci prohlédnou památná místa z knihy Babička - Panskou hospodu, expozici plátenictví v budově empírového vodního mandlu a Ludrův mlýn. Trasa dále vede k roubené budově Starého bělidla k Viktorčinu splavu a k lesnímu altánku, kde se babička s vnoučaty podle proslulé knihy setkali s paní kněžnou.

Skutečná kněžna Vilemína Kateřina Zaháňská, jejíž postavou byla Božena Němcová inspirována, zemřela v roce 1839. Ještě dlouho po její smrti si místní lidé vypravovali o její štědrosti a dobrotě, ale i o jejích milostných dobrodružstvích.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Babiččino údolí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Babiččino údolí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 131 lidí

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Dnes zobrazeno 18x

Pěkně zařízená prostorná chalupa v neoplocené zahradě (bazén se skluzavkou, stolní tenis, terasa s posezením, gril) na kraji malé obce v malebné přírodě jen 9 km od Babiččina údolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1347

Dnes zobrazeno 18x

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na malebném místě s krásným výhledem do okolí na polosamotě v sousedství pouze 4 dalších chalup.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1642

Dnes zobrazeno 15x

Rezervováno 10. 5.

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chalupa ve velké zahradě (posezení, krb) v obci jen 12 km od Trutnova (koupaliště) a jen 30 km od Adršpašsko-teplických skal.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1352

Dnes zobrazeno 23x

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, pergola - posezení a krb) leží v chatové osadě u lesa na kraji města jen 2,5 km od místního zámku a jen 8 km od vodní nádrže Rozkoš.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1579

Nadstandardně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, šipky, posezení, krb) na kraji malé obce u lesa v malebné krajině CHKO Broumovsko jen 15 km od Adršpašsko-teplických skal.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1142

Akceptované poukázky a asociace