Zobrazit na mapě

Černá hora

Přírodní zajímavosti

Původní lanovka na Černou horu fungovala již od roku 1928. V současné době nás na vrchol vyveze nová kabinová lanovka, které se říká Černohorský expres. Pěšky se můžeme vydat značenou turistickou cestou, která vede lesem až na vrchol. Je zde též naučná cyklistická stezka dlouhá šestnáct kilometrů, na které jsou místa s úžasným výhledem na krkonošský hřeben a Sněžku. Na vrcholu Černé hory je z původního sloupu staré lanové dráhy  vystavěna rozhledna, z jejíž vyhlídkové plošiny je ojedinělý pohled do kraje pod Černou horou a na část Krkonoš. Nachází se zde také startovací plošina pro rogala a paragliding, které tu za dobrých povětrnostních podmínek můžeme pozorovat.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Černá hora je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Černá hora je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová roubená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v centru obce na velmi atraktivním místě jen 300 m od lyžařského areálu, lanovky na Černou horu a lázeňského centra.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0922

Prostorná horská chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku se nachází na malebné samotě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do Janských Lázní a jen 1,5 km od ski areálu Černá hora.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1672

Pěkně zařízený řadový domek na malém neoploceném pozemku (posezení) na okraji turistického a lyžařského střediska jen 300 m od nejbližší sjezdovky. Ideální také k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1036

Pravá krkonošská roubená chalupa s infrasaunou a se 2 společenskými místnostmi (výčepní zařízení) na neoploceném pozemku (posezení, gril) zcela na kraji obce pod lesem pod sjezdovkou.

8 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1351

Ubytování v nové atraktivní roubené chalupě se stylovým interiérem na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště). Ideální pro turistické výlety po celých Krkonoších. Lyžování od 3 km.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1401

Zděná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v centrální ale klidné části obce Svoboda nad Úpou u lesa jen 3 km od Janských Lázní (skiareál, lázeňský areál s kolonádou).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1231

Prostorný pěkně zařízený rekreační dům se stolním tenisem leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v centrální ale tiché části krkonošské obce jen 3 km od Janských Lázní.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1721

Velmi pěkně zařízený bungalov (chata) k pronájmu s terasou (pergola s posezení a grilem) leží na okraji krkonošské obce s okolím vhodným v létě k turistice a v zimě k lyžování (ski areály od 6 km).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9648

Akceptované poukázky a asociace