Zobrazit na mapě

Kozákov - hora s rozhlednou

Nedaleko města Semily se nachází vrch Kozákov. Jeho výška je 744 metrů nad mořem a je nevyšším bodem CHKO Český ráj.

Na vcholu Kozákova stojí železná věž rozhledny. Tato rozhledna měla být vybudována již na počátku minulého století. Místní obyvatelé tak chtěli uctít památku slavného semilského rodáka Františka Ladislava Riegra. Z finančních důvodů však z původního plánu sešlo a místo rozhledny byla postavena turistická Riegrova chata.

Až o mnoho let později a to v roce 1995 byla vybudována vyhlídková plošina na telekomunikační věži. Na vrchol Kozákov se lze dostat autem nebo po několika značených turistických trasách. Žlutá trasa vede z Turnova, modrá ze Železného Brodu a červená kolem Besedických skal z Malé Skály.

Návštěvníkům, kteří vystoupají 124 schodů na vyhlídkový ochoz, se otevře nádherný kruhový výhled na značnou část Čech. Dominuje Český ráj se zříceninou hradu Trosky, Máchův kraj s hradem Bezděz, hora Ještěd, malebná krajina Podkrkonoší či Krkonoše

Fotogalerie - Kozákov - hora s rozhlednou

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kozákov - hora s rozhlednou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kozákov - hora s rozhlednou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prohlíželo 132 lidí

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Kvalitně zařízená rekreační chalupa v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) leží na okraji malé obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého ráje (skalní města, hrady, zámky).

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1826

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Prohlíželo 142 lidí

Velmi pěkný bungalov leží na velkém oploceném pozemku (plocha pro míčové hry, stolní tenis, pergola s posezením, gril) přímo pod zámkem Hrubá Skála a jen 500 m od skalního města Hruboskalsko.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 0634

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, trampolína) v chatové osadě na atraktivním místě s úžasným výhledem na hrad Trosky a jen 300 m od Boreckých skal.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1825

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Prohlíželo 259 lidí

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená samostatná polovina chalupy se samostatnou oplocenou zahradou (bazén, trampolína, posezení, ohniště) na krásné polosamotě u lesa jen 2 km od zámku Hrubá Skála.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 9925

Akceptované poukázky a asociace