Zobrazit na mapě

Rašeliniště Jizery

Přírodní zajímavosti

V roce 1960 byla v okolí horního toku Jizery vytvořena Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizery. Rozkládá se v jedinečném prostředí na hranicích s Polskem na rozloze téměř dvě stě hektarů. Rezervace je tvořena rašelinnými loukami, smrčinami, porosty borovice kleče a náplavami štěrkopísku z protékající řeky Jizery.

Rašeliniště Jizery má podlouhlý tvar, který je v některých místech jen desítky metrů široký, avšak jedenáct kilometrů dlouhý. Nachází se zde mnoho jedinečných druhů rostlin, ptáků a hmyzu. V posledních letech zde byl zaznamenán výskyt jeřába popelavého.

Celé území přírodní rezervace na české straně hranic je nepřístupné veřejnosti, nevedou tudy žádné cesty a močály jsou neprůchodné. Z polské strany je však možné část rašelinišť navštívit. Turisticky značené přechody hranic jsou na soutoku Jizery a Jizerky, nebo na vrcholu Smrk. Krásný pohled na rašeliniště je z hřebene Pytláckých Kamenů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rašeliniště Jizery je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rašeliniště Jizery je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno 1. 10.

Stylová chalupa s obytnou místností s biliárdem a pěkně zařízená chata se pronajímají společně jedné skupině hostů a leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril).

6 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1942

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata s terasou a zapuštěným bazénem na kraji horské obce u lesa v létě s ideálními podmínkami k turistice a v zimě s dvěmi lyžařskými areály vzdálenými do 1,5 km.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1259

Rezervováno 1. 10.

Prostorná horská chata k pronájmu na neoploceném pozemku se společenskou místností leží na atraktivním klidném místě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do vrcholových partií Jizerských hor.

5 ložnic / max 21 osob
číslo chaty: 2299

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na přírodním pozemku (terasa, posezení, ohniště) v okrajové části obce u lesa s nádherným výhledem do okolí v oblasti ideální k turistice a zimním sportům.

4 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 1581

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Prohlíželo 165 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a zahradou (bazén, posezení, ohniště) na kraji horské rekreační osady u lesa v samém srdci Jizerských hor jen 1,5 km od lyžařského střediska Severák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1033

Prohlíželo 117 lidí

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Prohlíželo 106 lidí

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Akceptované poukázky a asociace