Zobrazit na mapě

Louňovice pod Blaníkem

Turistické zajímavosti

V hezké středočeské pahorkatině leží půvabné městečko Louňovice.

Na obzoru je odtud vidět pověstnou horu Blaník. Tu tvoří dva vrcholy pojmenované Velký a Malý Blaník. Po kamenném ochozu na Velkém Blaníku by měli podle báje přijet z hory Blaničtí rytíři na pomoc naší zemi.

Louňovice leží na řece Blanici, jejíž malebné okolí přímo vyzývá k procházkám. Blanice je jedna z mála zlatonosných řek u nás. Když má člověk štěstí, může najít přírodní zlaté šupinky. V okolí Louňovic je mnoho zajímavé fauny i flóry.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Louňovice pod Blaníkem je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Louňovice pod Blaníkem je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Pěkně zařízený prázdninový domek k pronájmu leží na okraji obce na neoploceném pozemku s bohatým rekreačním vyžitím (nejen pro děti) a skvěle zarybněným rybníkem (možnost sportovního rybolovu).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2438

Dnes zobrazeno 10x

Mimořádně atraktivní roubená chata k pronájmu leží na malém ostrově (posezení, gril, ohniště) uprostřed skvěle zarybněného rybníku (možnost sportovního rybolovu) zcela na okraji obce na Táborsku.

0 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2439
Pod bájnou horou Blaník leží malebné středočeské městečko Louňovice. Louňovicemi teče řeka Blanice, která v okolí města vytváří překrásné přírodní meandry. Krajina v okolí Louňovic vytváří malebný obraz, louky a pole se střídají s lesy a rybníky.

Prohlíželo 191 lidí

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (zahradní nábytek) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

Prohlíželo 91 lidí

Stylově zařízená chalupa s bohatým zábavně-relaxačním zázemím (bazén, vířivka, sauna, herna, pergola a grilovna) leží na velmi pěkném místě u rybníka v malé jihočeské obci na Táborsku.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2309

Dnes zobrazeno 10x

Kvalitně zařízená novostavba prázdninového bungalovu k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, vířivka, terasa, krb) v chatové osadě v blízkosti rybníka a lesa na okraji obce na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2492

Prohlíželo 586 lidí

Rezervováno 10. 7.

Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1515

Dnes zobrazeno 58x

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (hřiště, posezení, ohniště) na okraji chatové osady v malebném prostředí u potoka a lesa 2 km od rybníku Valcha (rybaření).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1402

Prostorný kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) leží ve velké oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, gril) na okraji malé obce asi 13 km od Ledče nad Sázavou (hrad, Posázaví).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1759

Akceptované poukázky a asociace