Zobrazit na mapě

Klášter v Broumově

Město Broumov bylo založeno ve 12. století jako majetek břevnovského kláštera řádu Benediktinů. Tento řád zde nechal vybudovat opevněný klášter z původního gotického hradu. Klášterní komplex byl v 18. století přestavěn a upraven podle návrhu proslulého stavitele Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Dnes je broumovský klášter vzácnou historickou památkou. Patří k němu kostel Svatého Vojtěcha, v němž mohou návštěvníci obdivovat kromě cenného zařízení také překrásnou sochu Madony ze 14. století a oltář jenž je dílem Jana Brokoffa. V budově kláštera se nachází Muzeum Broumovska s bohatou expozicí seznamující s historií a krásami tohoto kraje.

Fotogalerie - Klášter v Broumově

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter v Broumově je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter v Broumově je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkná účelně zařízená poloroubená chalupa leží na oploceném pozemku (posezení, gril) v klidné části obce v malebné krajině CHKO Broumovsko (ideální k návštěvě skalních měst) nebo k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1817

Dnes zobrazeno 19x

Stylová roubená chalupa s hernou (stolní tenis, šipky) na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, krb, gril) na kraji malé osady v atraktivní lokalitě přímo v Adršpašsko-teplických skalách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 9354
V Broumově stojí historicky cenný komplex kláštera Benediktinů s kostelem Svatého Vojtěcha, který je národní kulturní památkou. V budovách kláštera i kostela je krásná a vzácná umělecká výzdoba. V prostorách prelatury kláštera jsou instalovány expozice Muzea Broumovska.

Nadstandardně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, šipky, posezení, krb) na kraji malé obce u lesa v malebné krajině CHKO Broumovsko jen 15 km od Adršpašsko-teplických skal.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1142

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na malebném místě s krásným výhledem do okolí na polosamotě v sousedství pouze 4 dalších chalup.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1642

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 9. 6.

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Velmi pěkná chata k pronájmu v oploceném areálu 4 chat (posezení, gril) leží v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa jen 500 m od udržované pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání a rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2184

Akceptované poukázky a asociace