Zobrazit na mapě

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna ve Velkých Losinách byla založena na konci 16. století Janem mladším ze Žerotína. Od té doby nebyla výroba papíru nikdy přerušena. Výroba velmi kvalitního ručního papíru tak zde již trvá více než čtyři sta let. Papírová hmota se nejprve máčí a nechává okapat na velkých sítech, poté se klíží namočením v živočišném klihu a v závěru se jednotlivé listy papíru suší ve speciálních sušárnách. Tento vysoce kvalitní papír nakupují umělci z celého světa. Je využíván při sepisování významných mezinárodních smluv, jsou na něm udílena státní vyznamenání a používá se také pro tisk vzácných knih.

Ruční papírna ve Velkých Losinách je technickou kulturní památkou. V areálu papírny se nachází Muzeum papíru a prodejna místních originálních výrobků. Pro veřejnost je zde otevřeno celoročně.

Dalšími turistickými tipy, které se vyplatí v nejbližším okolí navíštit je přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně a roubený kostel v Maršíkově. V samotné obci Velké Losiny stojí k vidění místní renesanční zámek, který proslul čarodějnickými procesy. Pěkná je také procházka lázeňským areálem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ruční papírna Velké Losiny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ruční papírna Velké Losiny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením, gril) v chatové osadě pod lesem na okraji obce jen 3 km od lázní Velké Losiny (zámek, termální koupaliště).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1736

Prostorná chalupa k pronájmu leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril, ohniště) v přímém sousedství rybníka (rybaření) na okraji obce jen 5 km od lázeňské obce Velké Losiny (koupaliště).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2059

Nová mimořádně atraktivní stylově zařízená roubená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril, dětský koutek) leží v okrajové části obce jen 3 km od termálního koupaliště.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1636

Dnes zobrazeno 15x

Pěkná v retro stylu zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa, posezení, krb) leží na klidném a malebném místě v horské chatové osadě nedaleko lesa jen 4,5 km od přehrady Krásné (koupání).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1838

Prohlíželo 193 lidí

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Dnes zobrazeno 9x

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního ski areálu.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1453a

Prohlíželo 126 lidí

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu na oploceném pozemku v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty a cykloturisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního skiareálu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1453b

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkně zařízená chalupa v zahradě s bazénem, stolním tenisem a terasou u potoka v klidné části obce v atraktivní krajině Jeseníků (ideální k turistice a lyžování) jen 15 km od lázní Velké Losiny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0927

Akceptované poukázky a asociace