Zobrazit na mapě

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně byla postavena za účelem přeměny přebytkové energie v síti na energii potřebnou ve špičkách. To se děje přečerpáváním vody z dolní nádrže do horní v době přebytku energie a naopak výrobou energie turbínovým režimem v době její potřeby. Celé zařízení této elektrárny je umístěno v podzemí a tak na povrchu je kromě nádrží jen správní budova. Dlouhé Stráně jsou zajímavostí, která je jednou z nejvíce navštěvovaných v Jeseníkách. Stavba elektrárny započala v roce 1978. Ta byla však několikrát přerušována a tak spuštěna do provozu byla teprve v roce 1996. Elektrárna Dlouhé Stráně je považována za jeden ze sedmi divů České republiky.

Exkurze elektrárny Dlouhé Stráně včetně výjezdu k Horní nádrži, která byla vybudována na horském masívu Mravenečníku ve výšce 1350 m. n. m. zabere až 4 hodiny. Prohlídku elektrárny Dlouhé Stráně doporučujeme pro velký zájem rezervovat v předstihu několika dnů.

Z Horní nádrže elektrárny je krásný výhled na celé panorama Jeseníků včetně jejich nejvyšší hory Pradědu.

Fotogalerie - Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 127 lidí

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního ski areálu.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1453a

Prohlíželo 98 lidí

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu na oploceném pozemku v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty a cykloturisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 m od místního skiareálu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1453b

Prohlíželo 127 lidí

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Prohlíželo 217 lidí

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Prohlíželo 124 lidí

Nová mimořádně atraktivní stylově zařízená roubená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril, dětský koutek) leží v okrajové části obce jen 3 km od termálního koupaliště.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1636

Prohlíželo 269 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa v zahradě s bazénem, stolním tenisem a terasou u potoka v klidné části obce v atraktivní krajině Jeseníků (ideální k turistice a lyžování) jen 15 km od lázní Velké Losiny.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0927

Prohlíželo 290 lidí

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Akceptované poukázky a asociace