Zobrazit na mapě

ZOO Děčín

Parky a zahrady

Zoologická zahrada Děčín se rozkládá uprostřed městského lesoparku na kopci Pastýřská stěna. Ten patří k pískovcovému komplexu Českosaského Švýcarska.

Přestože patří ZOO Děčín k nejmenším zahradám u nás, najdou zde návštěvníci více než sto druhů chovaných zvířat. K ZOO patří také odloučená expozice Rajské ostrovy. Ta se nalézá necelý kilometr od areálu zahrady a návštěvníci tu mohou obdivovat vzácné exempláře živočichů z tropických oblastí celého světa. Hlavní specializací ZOO Děčín jsou vzácné druhy ohrožených zvířat. Mezi nejzajímavější expozice patří výběh pro indonéská prasátka babirusa a půvabná expozice vodního ptactva.

Na vršek Pastýřské stěny vedl kdysi unikátní výtah, který již léta nefunguje. Město Děčín se snaží jeho provoz obnovit.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

ZOO Děčín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

ZOO Děčín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (hřiště, stolní tenis, altánek s posezením a krbem) leží v malé obci na Děčínsku v přitažlivé oblasti NP České Švýcarsko a CHKO Labské Pískovce.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2469

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626
Na vršku Pastýřská stěna se rozkládá Zoologická zahrada Děčín, která byla pro veřejnost otevřena v roce 1949. Její rozloha je pouhých šest hektarů a patří tak k nejmenším v naší zemi. Chovají se zde především vzácné druhy ohrožených zvířat. V ZOO Děčín se daří mnoho z nich úspěšně rozmnožovat. Návštěva ZOO Děčín je možná celoročně.

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Rezervováno včera

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (venkovní posezení, gril) leží u potoka v krásné malé obci v atraktivní krajině Lužických hor nedaleko od NP České Švýcarsko.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2399

Akceptované poukázky a asociace