Zobrazit na mapě

Velké Losiny

Obce a města

Městečko Velké Losiny leží v malebném údolí říčky Desná. Je to jedno z turisticky nejatraktivnějších míst jesenického podhůří. Ve Velkých Losinách je možné si prohlédnout historické budovy místních lázní, krásný renesanční zámek se vzácným Rytířským sálem a bohatými sbírkami a je možné navštívit unikátní ruční papírnu.

Ve městě se nachází také kostel Svatého Jana Křtitele, který byl vystaven na počátku 17. století v renesančním slohu. V kapli Svatého Kříže mohou návštěvníci obdivovat vzácné malby od Jana Kryštofa Handkeho a náhrobní kameny rodiny Žerotínů, na kterých jsou nápisy v českém jazyce. V prostoru lázeňského parku mohou turisté využít termální koupaliště s léčivou vodou.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Velké Losiny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Velké Losiny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením, gril) v chatové osadě pod lesem na okraji obce jen 3 km od lázní Velké Losiny (zámek, termální koupaliště).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1736

Prostorná chalupa k pronájmu leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril, ohniště) v přímém sousedství rybníka (rybaření) na okraji obce jen 5 km od lázeňské obce Velké Losiny (koupaliště).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2059
První písemná zmínka o Velkých Losinách pochází již z roku 1351. Na místě dnešního zámku stávala mohutná vodní tvrz. Fragmenty jejích zdí jsou dochovány ve stavbě zámku, který je pravou perlou moravské renesance. Městečko Velké Losiny zažilo velký rozkvět za vlastnictví rodu Žerotínů.

Nová mimořádně atraktivní stylově zařízená roubená chalupa na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril, dětský koutek) leží v okrajové části obce jen 3 km od termálního koupaliště.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 1636

Prohlíželo 108 lidí

Pěkná v retro stylu zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa, posezení, krb) leží na klidném a malebném místě v horské chatové osadě nedaleko lesa jen 4,5 km od přehrady Krásné (koupání).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1838

Prohlíželo 169 lidí

Rezervováno 20. 7.

Mimořádně pěkná chata s terasou ve velké zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, ruské kuželky) v atraktivní turisticko-rekreační oblasti obklopené lesy jen 300 m od místního ski areálu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0665

Moderní kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, trampolína, vyžití pro děti, pergola, terasa, gril, ohniště) leží v obci na úpatí Jeseníků jen 6 km od Šumperku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2449

Pěkně zařízená zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, sauna, vířivka, terasa, vyžití pro děti) leží na břehu řeky Moravy v malebné kopcovité krajině na úpatí Jeseníků.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23103

Dnes zobrazeno 9x

Malá dřevěná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v rekreační obci u řeky v krásné pro turisty přitažlivé krajině Jeseníků jen 400 od ski areálu.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1453a

Akceptované poukázky a asociace