Zobrazit na mapě

Pevnost Terezín

Vojenská pevnost Terezín byla založena v 18. století císařem Josefem II. a je pojmenována po jeho matce Marii Terezii.  Je jednou z nejdůmyslnějších staveb svého druhu na světě. Při budování pevnosti bylo nutné přesunout původní směr řeky Ohře o pár set metrů do uměle vybudovaného koryta. To se vymstilo při povodních v roce 2002, kdy se řeka vrátila do svého původního místa a tekla v plné síle přes terezínské náměstí.

V době svého vzniku se jednalo o moderní komplex, který využívala císařská armáda na obranu přístupových cest do země v období prusko-rakouských válek. Čas bohužel ukázal, že obrannou funkci neplní pevnost příliš dobře a lépe posloužila jako žalář a později jako vězení a koncentrační tábor.

Pevnost je rozdělena na dvě hlavní části – Velkou a Malou pevnost. V podzemí pevnosti je důmyslná síť chodeb o délce dvacet devět kilometrů. V pevnosti se nalézá celé městečko s ulicemi.

Fotogalerie - Pevnost Terezín

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pevnost Terezín je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pevnost Terezín je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1552

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261
Obranná terezínská pevnost je jednou z nejdůmyslnějších staveb svého druhu na světě. Jedná se o komplex bastionového typu s důmyslným podzemním systémem chodeb. Pro svůj účel nebyla ale nikdy pořádně využita, její vybavení postupně zestárlo a poté, co ji opustila armáda, pomalu upadala do zapomnění. Do celosvětového podvědomí se nechvalně zapsala v době druhé světové války, kdy zde vznikl největší koncentrační tábor v Čechách.

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešené posezení, ohniště, stolní tenis) leží na samotě u lesa v malebném prostředí na Kokořínsku přímo na turistické stezce vedoucí Čertovou roklí.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2371

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitě řešeným pozemkem s venkovním posezením a ohništěm leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 2362

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Akceptované poukázky a asociace