Zobrazit na mapě

Hrad Švihov

Vodní hrad Švihov je ideální místo pro rodinný výlet. Objekt hradu tvoří dva paláce s věžemi a nárožními baštami, hospodářská část a opevnění hradu se širokým vodním příkopem.

Pro návštěvníky jsou připraveny dva prohlídkové okruhy. První z nich je reprezentativní a vede panskými komnatami a prostory vyhrazenými výhradně pro šlechtu. Navštívíme například ložnici hradní paní, taneční sál či kapli. Druhý okruh je hospodářský, seznámí turisty s kuchyní, hospodářskými sklepy, zbrojnicí a strážnicí.

Zajímavostí jsou noční prohlídky na hradě. Probíhají formou napínavého pátrání po osudu mrtvého purkrabího. Objekt je pro veřejnost přístupný od dubna do října.

 

Fotogalerie - Hrad Švihov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Švihov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Švihov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 20x

Pěkná a útulná srubová chata k pronájmu na oploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině severního šumavského podhůří jen 7 km od Klatov.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2315

Pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, gril, trampolína, stolní tenis,…) leží u lesa v chatové osadě s krásným výhledem do širokého okolí jen 10 km od Klatov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2462
Národní kulturní památka, gotický hrad Švihov, je nejzachovalejším vodním hradem v Čechách. Pro návštěvníky jsou připraveny dvě prohlídkové trasy a výstavní prostory ve věži, kde každý rok na návštěvníky čeká nová, poutavá expozice. Na hradě Švihov probíhají také tajemné noční prohlídky.

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Luxusní glampingová maringotka k pronájmu s terasou (posezení, gril) a wellness zázemím (sauna s ochlazovací kádí a koupací vířivý sud) leží na krásném místě v remízku uprostřed polí a pastvin.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2322

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Velmi pěkná chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu se samostatným vchodem, prostornou obytnou místností a zahradou (posezení, krb) leží v malé chodské obci jen 8 km od Domažlic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2266

Dnes zobrazeno 14x

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015

Akceptované poukázky a asociace