Zobrazit na mapě

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov stojí na místě původní tvrze. V 17. století byl barokně přestavěn. Za vlastnictví knížete Rohana v 19. století došlo k velkým úpravám ve stylu francouzské romantické novogotiky.

Areál zámku Sychrov je tvořen čtyřmi zámeckými křídly, která tvoří uzavřené nádvoří, dále přilehlehlými hospodářskými budovami, zámeckou kaplí a zámeckým čestným dvorem. Vstup do zámku vede  přes umělecky zdobenou kamennou bránu s hranolovými věžemi.

V zámku je možné si prohlédnout hodnotnou uměleckou výzdobu a kolekci historického skla a porcelánu. V Bertině křídle je stálá výstava bytové architektury od dob renesance. V minulosti na zámku Sychrov pobývaly významné návštěvy jako například francouzský král Karel IX., pruský král Vilém či císař František Josef I. U zámku je překrásný rozlehlý park s romantickými stavbami.

Pro veřejnost je otevřeno celoročně.

Foto: Zámek Sychrov - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zámek Sychrov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Sychrov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Sychrov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) na klidném místě na okraji malé osady v malebné krajině Českého ráje jen 3 km od zámku Sychrov a jen 10 km od Turnova (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0822

Dnes zobrazeno 10x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Dnes zobrazeno 13x

Malá zcela jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě za domem ubytovatele (zapuštěný bazén, posezení, krb, dětské hřiště) na okraji města Turnov jen 3 km od hradu Valdštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1753

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Prohlíželo 93 lidí

Jednoduše a skromně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, zahradní nábytek, gril, ohniště) na kraji malé obce jen 150 m od řeky Jizery. Ideální k cyloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1319

Prohlíželo 118 lidí

Jednoduše zařízená srubová chata k pronájmu se zastřešenou terasou v neoplocené zahradě (bazén, posezení, ohniště) na kraji malé obce jen 150 m od řeky Jizery. Cykloturistika.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1318

Akceptované poukázky a asociace