Zobrazit na mapě

Muzeum a rodný dům Josefa Hoffmanna

Rodný dům slavného vídeňského architekta a designéra Josefa Hoffmanna se nachází v Brtnici u Jihlavy. Dům se skládá z původních dvou městských domů pocházejících z roku 1500. Dům vlastnilo několik generací předků slavného architekta. Otec Josefa byl v Brtnici váženým měšťanem, funkci starosty zastával 36 let. Přízemní klenuté místnosti a průjezd byly určeny pro provoz a hospodaření. Rodina bydlela v patře domu.

V roce 1910 se Josef po smrti rodičů rozhodl dům upravit pro letní pobyty s rodinou. Při úpravě se zaměřil na rekonstrukci interiérů, pestrou výmalbu pokojů a na návrh nového nábytku. Kromě interiérů Josef předělal altánek na dvoře a zahradní nábytek. V roce 1945 byl rodině dům zkonfiskován a Josef se do něj už nikdy nevrátil. Budova chátrala a zmizel z ní veškerý nábytek.

Po roce 1989 byla stavba převedena do vlastnictví obce a v roce 2003 zde proběhla obnova, která vycházela z dochovaných fotografií. Nyní lze spatřit prostory s restaurovanou výmalbou a originálním nábytkem. Od roku 2006 dům spravuje Moravská galerie Brno a Rakouské muzeum užitého umění Vídeň. Ve dvorním traktu se nachází veřejná knihovna a každoročně zde probíhají sezónní výstavy. 

Josef Hoffmann si ve své tvorbě zakládal na funkcionalismu. Byl přezdíván jako Čtvereček Hoffmann, jelikož ve své tvorbě využíval hranaté a čtvercové designy a motivy. Mezi jeho významné projekty patřila například vilová kolonie Hohe Warte ve Vídni, sanatorium Purkersdorf, Moser House ve Vídni a palác Stoclet v Bruselu.

Fotogalerie - Muzeum a rodný dům Josefa Hoffmanna

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum a rodný dům Josefa Hoffmanna je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum a rodný dům Josefa Hoffmanna je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 176 lidí

Útulná chata k pronájmu po celkové rekonstrukci leží v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením a krbem) na okraji obce jen 100 m od řeky Jihlavy a místní cyklo a inline stezky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2395

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213
Rodný dům slavného architekta a designéra první poloviny 20.století - Josefa Hoffmanna se nachází na náměstí Svobody v Brtnici. Josef Hoffmann byl architekt světového měřítka. Ve své tvorbě si zakládal na funkcionalismu. Tento designér byl přezdíván jako Čtvereček Hoffmann, jelikož ve své tvorbě využíval hranaté a čtvercové designy a motivy. Mezi jeho významné projekty patřila například vilová kolonie Hohe Warte ve Vídni, sanatorium Purkersdorf, Moser House ve Vídni a palác Stoclet v Bruselu.

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkná stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s obytnou přístavbou, uzavřeným dvorkem (posezení, krb, solární sprcha) a oplocenou zahradou (bazén) v obci na Vysočině jen 18 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1869

Dnes zobrazeno 9x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) leží v obci v malebném regionu jihovýchodní části Vysočiny jen 10 km od Třebíče (památky UNESCO).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2058

Prostorná roubená chalupa k pronájmu se zimní zahradou a kachlovými kamny leží na oploceném pozemku (koupací jezírko, lehátka, posezení, gril) v obci na centrální Vysočině jen 11 km od Jihlavy.

3 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2212

Luxusně zařízená roubená chalupa s finskou saunou a zahradou (zapuštěný bazén, posezení, krb, gril, stolní tenis, trampolína) nabízí pronájem na krásném místě v srdci přírodního parku Čeřínek.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2421

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou (pergola s posezením a krbem) leží na tichém místě v malé chatové osadě na břehu rybníka v jižní části Vysočiny jen 14 km od Třebíče (UNESCO).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2018

Akceptované poukázky a asociace