V okrese Benešov leží obec Křečovice, jež bývala ve 14. století sídlem rytířů Křečovických z Křečovic. V průběhu 2. světové války obec sloužila vojenským účelům a v roce 1943 byli občané Křečovic vyhnáni. Po roce 1945 se postupně původní obyvatelé začali vracet.

V obci Křečovice můžete navštívit Muzeum Josefa Suka, který se zde narodil a je pohřbený na místním hřbitově. Dominantou Křečovic je i Kostel sv. Lukáše. Z obce Křečovice vede turistická červená značka na rozhlednu Drahoušek.

Křečovice se staly místem pro natáčení filmové komedie Vesničko má středisková.

Fotogalerie - Křečovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Křečovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Křečovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Retro chata k pronájmu s prostornou obytnou místností leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 1 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1960

Kvalitně zařízená moderní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením a krbem) leží v atraktivní chatové rekreační oblasti u přehrady Slapy (koupání, rybaření, plavba parníkem, …).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1922

Pěkný rekreační dům se 2 samostatnými apartmány (pronajímají se společně) s oploceným dvorkem (bazén, posezení, krb) na kraji obce jen 1,5 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty, rybaření).

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1618

Prohlíželo 257 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Prohlíželo 108 lidí

Rezervováno 19. 5.

Jednoduše zařízená rybářská chata k pronájmu leží na oplocené zahradě (venkovní kuchyně, posezení, gril, ohniště) s vlastním molem a loďkou přímo u řeky Sázavy. Ideální pro nenáročné rybáře.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2113

Prohlíželo 91 lidí

Účelně a skromně zařízený podkrovní apartmán (samostatný vchod, venkovní posezení s grilem) v chalupě leží v malé obci jen 100 m od řeky Vltavy. Ideální k výletům podél řeky Vltavy.

4 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2112

Prohlíželo 109 lidí

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Prohlíželo 116 lidí

Účelně zařízená vesnická chalupa s oploceným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril) leží na okraji obce nedaleko lesa v malebné jihočeské krajině s možností krásných výletů do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1853

Akceptované poukázky a asociace