Zobrazit na mapě

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice

Turistické zajímavosti

Dačicích byla roku 1843 v cukrovarnické rafinerii vyrobena první kostka cukru. Vynálezcem této zajímavosti byl Jakub Kryštof Rad tehdejší ředitel rafinérie. Jeho příchodem podnik velice získal. Rad nechal rozšířit a zmodernizovat výrobu a zvětšit výrobní prostory. Zavedl také do výroby nové výrobky, aby lépe využil produkty rafinérie, takže se v Dačicích začalo vyrábět kandované ovoce, cukrovinky a čokoláda.

Na nápad vyrábět cukr v menším tvaru přivedla ředitele Rada jeho manželka Juliana. Hospodyňkám tak odpadlo namáhavé štípání homolí. Na památku tohoto slavného počinu stojí v Dačicích před kostelem socha kostky cukru z žuly.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Dnes zobrazeno 9x

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Velmi pěkný nový apartmán pro dovolenou se zahradou (posezení, gril, ohniště) a rybníčkem je umístěn v bývalém mlýně na malebném místě zcela na kraji městečka v jihovýchodním cípu České Kanady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1567

Nápaditě zařízená chalupa resp. samostatné křídlo kamenné chalupy s uzavřeným dvorem (bazén, zahradní kino, stolní tenis) a velkou zahradou v těsné blízkosti řeky (rybaření) na kraji tiché vesničky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1745

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Akceptované poukázky a asociace