Zobrazit na mapě

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice

Turistické zajímavosti

Dačicích byla roku 1843 v cukrovarnické rafinerii vyrobena první kostka cukru. Vynálezcem této zajímavosti byl Jakub Kryštof Rad tehdejší ředitel rafinérie. Jeho příchodem podnik velice získal. Rad nechal rozšířit a zmodernizovat výrobu a zvětšit výrobní prostory. Zavedl také do výroby nové výrobky, aby lépe využil produkty rafinérie, takže se v Dačicích začalo vyrábět kandované ovoce, cukrovinky a čokoláda.

Na nápad vyrábět cukr v menším tvaru přivedla ředitele Rada jeho manželka Juliana. Hospodyňkám tak odpadlo namáhavé štípání homolí. Na památku tohoto slavného počinu stojí v Dačicích před kostelem socha kostky cukru z žuly.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památník 1. vyrobené kostky cukru Dačice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Prohlíželo 192 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Rezervováno dnes

Pěkná prostorná chalupa k pronájmu s velkou oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště) leží v malé obci u hranic s Rakouskem v malebné krajině poblíž přírodního parku Česká Kanada.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2249

Velmi pěkný nový apartmán pro dovolenou se zahradou (posezení, gril, ohniště) a rybníčkem je umístěn v bývalém mlýně na malebném místě zcela na kraji městečka v jihovýchodním cípu České Kanady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1567

Pěkně zařízená chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s oplocenou zahradou (terasa, ohniště) v malé vesničce uprostřed malebné krajiny České Kanady a je ideální pro cykloturistickou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1656

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s barokním štítem a uzavřeným dvorem (venkovní posezení, gril) leží v centru malé obce jen 12 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1907

Akceptované poukázky a asociace