Turistické zajímavosti

Portáš leží v pohoří Javorníky v CHKO Moravskoslezské Beskydy v oblasti zvané Kohútka. Jméno Portáš získala oblast podle někdejšího názvu valašských ochránců hranic země. Ti mívali svou základnu na nedalekém Stolečném vrchu, odkud měli dobrý výhled. Na Portáši je významná křižovatka značených turistických stezek. Je zde také zastávka naučné stezky Javornický hřeben, která má počátek v obci Lidečko a končí na Bumbálce. Portáš je vyhledávaným turistickým cílem.

V zimním období jsou zde udržované trasy pro běžkaře a dvě sjezdovky pro lyžování. V ostatních měsících je Portáš výborné východisko pro pěší turistiku. Při příznivém počasí je z Portáše krásná vyhlídka na Moravskoslezské Beskydy a někdy se dá zahlédnout dokonce hora Praděd v Jeseníkách.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Portáš je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Portáš je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nově zrekonstruovaná chata na neoploceném pozemku na horském zalesněném hřebeni v chatové oblasti turistického a lyžařského střediska v těsné blízkosti sjezdovek i turistických tras.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0834

Jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v horách na překrásném místě zcela na samotě ve stráni poblíž lesa s výhledem na beskydské panorama.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2281
Křižovatka turistických cest Portáš leží v Moravskoslezských Beskydech v nadmořské výšce 960 metrů. Díky tomu mohou návštěvníci obdivovat působivý výhled na pohoří Beskydy od Lysé hory až po Radhošť a na slovenskou stranu na Malou Fatru.

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (pergola, krb, gril) v malebné valašské lokalitě nedaleko lesa v atraktivní turistické oblasti Javorníků (Kohútka, Velký a Malý Javorník).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2002

Prohlíželo 108 lidí

Rezervováno včera

Zrekonstruovaná valašská chalupa k pronájmu se zahradou (posezení, krb, ohniště, vyžití pro děti) a hernou (stolní fotbálek, stolní tenis) leží na malebné polosamotě v horském údolí u potoka a lesa.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1156

Stylová nově zrekonstruovaná valašská chalupa v neoplocené zahradě (trampolína, dětský koutek, posezení, ohniště) na kraji obce u lesa jen 100 m od krásného přírodního koupaliště.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0947

Stylová velmi pěkně zařízená chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) v oplocené zahradě (terasa, pergola, krb, gril, dětský koutek) na tichém místě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1378

Nápaditě zařízená velmi pěkná maringotka s terasou a oplocenou zahradou s ohništěm nabízí netradiční ubytování na okraji valašské obce v blízkosti řeky Vsetínská Bečva a cyklostezky Bečva.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2452

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem) leží zcela na okraji městečka v malebné horské valašské lokalitě poblíž lesa. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2069

Akceptované poukázky a asociace