Zobrazit na mapě

Rašeliniště Rejvíz

Přírodní zajímavosti

Nedaleko horské osady Rejvíz se nachází rozsáhlé rašeliniště, které je největším na Moravě a ve Slezsku. Stáří rašeliniště se odhaduje na šest tisíc let. Vede tudy naučná stezka po dřevěných chodníčcích. Na trase se návštěvníci pomocí informačních tabulí seznámí s místní faunou a flórou, která je díky typickému klimatu téměř stejná jako v oblastech tundry.

Dozvědí se zde také o staré báji, podle které zde kdysi stála pohanská osada, která se za trest za hříšné chování jejích obyvatel propadla a její poklady na dně prý dodnes střeží duch Hohohé.

Naučná stezka končí u romantického Velkého mechového jezírka, odkud se dá vyrazit dále po značené turistické cestě k Jeseníku.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rašeliniště Rejvíz je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rašeliniště Rejvíz je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Prohlíželo 122 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246
Rašeliniště Rejvíz je zajímavé, ale trochu ponuré místo. Snad právě díky tomu jej v minulosti zdejší lidé opřádali nejrůznějšími tajemnými a strašidelnými pověstmi. O některých z nich se návštěvníci dočtou na informačních tabulích naučné stezky Rejvíz, která celé rašeliniště mapuje.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s bazénem, infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb) a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Akceptované poukázky a asociace