Zobrazit na mapě

Hvozd s rozhlednou

Rozhledny

V Lužických horách na hranicích Čech a Německa leží kopec Hvozd se dvěma vrcholy, který měří 750 metrů. Stojí zde restaurace s rozhlednou a na nejvyšším místě turistická chata. Obě tyto stavby jsou na území, které již patří Německu. Vrchol Hvozd patří k nejhezčím místům Lužických hor.

Při návštěvě Hvozdu určitě nesmí návštěvníci vynechat rozhlednu, ze které je neopakovatelný překrásný výhled na celé Lužické hory, Ještěd, při dobrých podmínkách je možné vidět i Krkonoše, Ralsko, Trosky a České středohoří s nepřehlédnutelným kuželem Milešovky. Často sem turisté zamíří i proto, aby mohli pozorovat neobyčejně krásné východy slunce. Rozhledna na Hvozdu je téměř identická s rozhlednou na Jedlové.  Mají stejný tvar i výšku a k jejich stavbě byl použit i stejný materiál. Turistická chata na jihozápadním vrcholu je kuriosní tím, že stojí částečně na českém i německém území. A tak si můžete na vyhlídkové terase dopřát občerstvení u stolu, jehož jedna polovina je v Čechách a druhá v Německu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hvozd s rozhlednou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hvozd s rozhlednou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Prohlíželo 105 lidí

Nová pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) v obci jen 100 m od koupaliště s tobogánem a jen 600 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Ideální pro cykloturistiku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1136

Prohlíželo 113 lidí

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Akceptované poukázky a asociace