Zobrazit na mapě

Hornické muzeum v Harrachově

Muzea

Hornickém muzeu v Harrachově si návštěvníci mohou prohlédnout minerály, které tvořily zdejší ložisko. Jde především o fluoritové a barytové minerály. Dále jsou zde vystaveny fotografie, mapy a různé nástroje používané při těžbě. Součástí prohlídky je i tisíc metrů dlouhá štola, ve které návštěvníci mohou vidět těžní stroj s nakládačem, důlní vozy a lokomotivu. Prohlídka štoly s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a návštěvníci obdrží ochranné přilby a pláště. 

Přestože již v polovině 18. století bylo známo, že se zde nachází ložisko minerálů, těžba začala až v roce 1957 a pokračovla až do začátku devadesátých let, kdy byla pro nerentabilnost ukončena. Hornické muzeum pak bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2003.

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hornické muzeum v Harrachově je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hornické muzeum v Harrachově je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Luxusní roubená chalupa k pronájmu s terasou, saunou a stylovou obytnou místností leží na lukrativním místě vysoko v horách v atraktivní lokalitě pod Lysou horou (ideální pro lyžaře a turisty).

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2053

Prohlíželo 96 lidí

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Dnes zobrazeno 19x

Jednoduše zařízená chalupa s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku v dolní části obce jen 2 km od nejbližšího lyžařského areálu a s prostředím ideálním k turistickým výletům.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1281

Stylově zařízená velmi pěkná chalupa leží na částečně oploceném pozemku (posezení, krb, gril, vyžití pro děti) v dolní části Rokytnice nad Jizerou s mnoha možnostmi k turistice a lyžování.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1723

Dnes zobrazeno 15x

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Dnes zobrazeno 19x

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Akceptované poukázky a asociace