Zobrazit na mapě

Muzeum krajky Vamberk

Muzea

Město Vamberk leží na řece Zdobnici a bylo založeno ve 13. století. Vjezd do města je přes historický kamenný most, který zdobí sochy českých patronů vytvořené sochařským mistrem Harnachem. Město Vamberk proslulo již v minulosti výrobou krajek. Vamberecká krajka je světově proslulým pojmem. Ve městě se nachází Muzeum krajky s unikátní expozicí historie krajkářství. Nejstarší exponáty pocházejí již z 18. století. K vidění jsou zde historické lidové krajky, ale i moderní díla českých výtvarných umělců. Návštěvníci si mohou prohlédnout i díla, která byla vystavena na světových výstavách EXPO v Bruselu a v Montrealu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum krajky Vamberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum krajky Vamberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Prohlíželo 178 lidí

Udržovaný a plně vybavený rodinný dům (chalupa) k pronájmu na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, tenisový kurt, venkovní posezení s grilem) na atraktivní polosamotě v Orlických horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2159
Město Vamberk je proslulé výrobou krajek. Ve středu města najdou návštěvníci dokonce muzeum, jehož expozice je celá věnovaná krajkářství. Jeho prohlídka rozhodně stojí za to, neboť zručnost, s jakou krajkářky zhotovovaly svá díla je opravdu obdivuhodná. Pro veřejnost je otevřeno celoročně.

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Zrekonstruovaná stylová roubená chalupa s prostornou obytnou místností (krb) a malou zahrádkou (posezení, ohniště) leží v centru horského městečka s možností výletů po celých Orlických horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2298

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu se nachází v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2245

Prostorný a účelně zařízený apartmán k pronájmu se samostatným vchodem v přízemí rodinného domu s možností využití části zahrady (pergola, gril) v podhůří Orlických hor jen 8 km od Opočna (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 2118

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu s terasou leží v horském středisku v kouzelné krajině Orlických hor (ideální k turistice, horské cykloturistice, v zimě k lyžování – skibus přímo od objektu).

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2244

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Akceptované poukázky a asociace