Obce a města

Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou. Město Boskovice leží na říčce Bělá a má hodně historických památek, které však byly v důsledku řady rozsáhlých požárů poničeny.

Nejstarší sídlo zvané Bašta připomínají jen příkopy, valy a zbytky zdiva. Po založení druhého hradu se Bašta stala předsunutým opevněním. V blízkosti centra stojí barokní rezidence s přilehlým dvorem a jízdárnou. Nejmladším panským sídlem je empírový zámek postavený začátkem 19. stol. na místě polozbořeného kláštera dominikánů. Cennou památkou moravské pozdní gotiky je kostel sv. Jakuba Většího ze 14. stol., později přestavěný a upravený v historizujícím stylu. Ještě starší je zřejmě kostel Všech svatých založený spolu s první osadou ve 13. stol. a později přestavovaný. Zámek i hrad byly v restituci vráceny rodině Mensdorff-Pouilly a jsou veřejnosti přístupné. Technickou zajímavost hradu představuje 26 metrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem, jediným funkčním v republice. V bývalé rezidenci je muzeum, založené již v r. 1905. V muzeu je rozsáhlá expozice židovského osídlení, která připomíná místní silnou židovskou komunitu. Tu připomíná ve městě i ojediněle dochované židovské ghetto, Velká synagóga z r. 1638 s bohatou barokní výzdobou a židovský hřbitov (třetí největší v ČR).

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Boskovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Boskovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 157 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Prohlíželo 125 lidí

Rezervováno 24. 6.

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 131 lidí

Pěkná účelně zrekonstruovaná chata k pronájmu v tichém prostředí malé chatové osady nedaleko lesa na úpatí Drahanské vrchoviny jen 200 m od místního koupaliště a jen 10 km od Boskovic.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1458

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Prohlíželo 106 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Prohlíželo 122 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 138 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, gril) v centru tiché obce jen 2 km od přírodního koupaliště a 22 km severně od Boskovic (hrad, Westernové městečko).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0641

Akceptované poukázky a asociace