Přírodní zajímavosti

Malebná oblast Ladova kraje se rozkládá mezi Prahou a řekou Sázavou. Tento region je pojmenován podle umělce Josefa Lady, který byl inspirován právě tímto krajem z okolí rodných Hrusic. Pohádková kopcovitá krajina, plná luk, pastvin, zřícenin a kostelíků vybízí k rodinným výletům. Pro turisty jsou zde připravené dobře značené naučné stezky a cyklistické trasy. Využít mohou kola nebo koloběžky, které si jé možné půjčit  v místních půjčovnách.

Nejznámější naučné stezky jsou Cesta kocoura Mikeše, Pohádkové Hrusice, Vodnické vycházky a Po stopách kameníků. Další zajímavou stezkou je Krajinou barona Ringhoffera, během které se naskýtají úchvatné výhledy na Velké Popovice a oblast Posázaví. Cestou je také možné zavítat na exkurzi Velkopopovického Pivovaru nebo do parku zámku Štiřín.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ladův kraj je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ladův kraj je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 242 lidí

Vkusně a útulně zařízená chalupa k pronájmu (ideální k rodinné relaxaci) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) s mnoha přírodními zákoutími na okraji městečka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2111

Kvalitně velmi pěkně zařízený 4-pokojový rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Prohlíželo 173 lidí

Pěkná zděná chata k pronájmu se zahradou (terasa s posezením a krbem) leží v chatové osadě v malebném prostředí Měsíčního údolí u lesa zcela na okraji obce jen 6 km od zámku Konopiště.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1758

Prohlíželo 349 lidí

Luxusně zařízená novostavba k pronájmu s terasou (zapuštěný bazén, posezení) leží na udržované a oplocené zahradě v obci na řece Sázavě s možnostmi výletů krajinou Posázaví ale i do hlavního města.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2114

Prohlíželo 109 lidí

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550a

Prohlíželo 103 lidí

Jednoduše zařízená 3-pokojová chata v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Pěkný rekreační dům se 2 samostatnými apartmány (pronajímají se společně) s oploceným dvorkem (bazén, posezení, krb) na kraji obce jen 1,5 km od přehrady Slapy (koupání, vodní sporty, rybaření).

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1618

Akceptované poukázky a asociace