Přírodní zajímavosti

Malebná oblast Ladova kraje se rozkládá mezi Prahou a řekou Sázavou. Tento region je pojmenován podle umělce Josefa Lady, který byl inspirován právě tímto krajem z okolí rodných Hrusic. Pohádková kopcovitá krajina, plná luk, pastvin, zřícenin a kostelíků vybízí k rodinným výletům. Pro turisty jsou zde připravené dobře značené naučné stezky a cyklistické trasy. Využít mohou kola nebo koloběžky, které si jé možné půjčit  v místních půjčovnách.

Nejznámější naučné stezky jsou Cesta kocoura Mikeše, Pohádkové Hrusice, Vodnické vycházky a Po stopách kameníků. Další zajímavou stezkou je Krajinou barona Ringhoffera, během které se naskýtají úchvatné výhledy na Velké Popovice a oblast Posázaví. Cestou je také možné zavítat na exkurzi Velkopopovického Pivovaru nebo do parku zámku Štiřín.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Ladův kraj je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Ladův kraj je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Vkusně a útulně zrekonstruovaná chalupa (2 apartmány) k pronájmu s koupacím sudem a posezením s grilem v malebné krajině Ladova kraje jen 5 km od Velkých Popovic (pivovar).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2278

Dnes zobrazeno 14x

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707
Ladův kraj se rozkládá mezi Prahou a řekou Sázavou. Tento region je pojmenován podle Josefa Lady, který byl inspirován krajem z okolí rodných Hrusic

Luxusně zařízená chata s wellness (celoroční bazén, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (posezení, gril s ohništěm) leží v chatové osadě u lesa v malebném prostředí nedaleko řeky Sázavy.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2409

Velmi pěkně zařízená chata s wellness (koupací sud, finská sauna) k pronájmu s oplocenou zahradou (zastřešené posezení, gril, ohniště) leží u lesa v malebném prostředí klidné chatové osady v Posázaví.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2408

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1550a

Prohlíželo 111 lidí

Jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Kvalitně zařízená moderní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením a krbem) leží v atraktivní chatové rekreační oblasti u přehrady Slapy (koupání, rybaření, plavba parníkem, …).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1922

Akceptované poukázky a asociace