Zobrazit na mapě

Rozhledna Nedánov

Rozhledna na Nedánově (368 m. n. m.) je kovovo-dřevěná dvacet šest metrů vysoká stavba s vyhlídkovým ochozem. Rozhledna byla otevřena v roce 2009 a pro návštěvníky je volně přístupná.

Rozhledna Nedánov je jedna z mála vyhlídek v tomto kraji. Návštěvníky je vyhledávaná právě pro překrásný výhled do širokého okolí. Za příznivých podmínek je vidět Brno, Drahanská vysočina, na jižní straně pak malebné kopce Pálavy s Novomlýnskými jezery. Horizont na východní straně lemují kopce Bílých a Malých Karpat, na které navazuje Ždánický les a Chřiby. Na vrchol Nedánova vede podél místních vinic naučná stezka Boleradice

Vrch Nedánov je znám rovněž jako archeologické náleziště mamutích klů, zubů a jiných známek dávného osídlení. Na Nedánově se nachází také bývalý průzkumný vrt, který je 5,5 km hluboký. Ropa zde však nebyla nalezena a tak je vrt uzavřen.

Fotogalerie - Rozhledna Nedánov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Nedánov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Nedánov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 14x

Jednoduše zařízená chata se zastřešenou terasou (posezení, gril) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) na kraji obce v osadě vinných sklípků s okolím ideálním k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1307

Nový podkrovní apartmán k pronájmu nad vinným sklípkem se zcela samostatným vchodem se nachází v malebné vinařské obci na jižní Moravě v oblasti ideální pro cykloturistiku.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2209

Pěkně zařízená chata s velkou pergolou (posezení, krb) a s vinným sklípkem (možnost degustace vína) nabízí pronájem v tiché boční ulici v obci v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1509

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorkem a velkou zastřešenou terasou (posezení, krb) leží v jihomoravské vinnařské obci jen 20 km od CHKO Pálava. Cykloturistika.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1007

Dnes zobrazeno 8x

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s dobově zařízenou obytnou místností (krb, kachlová kamna), uzavřeným dvorkem a pergolou leží ve vinařské obci v regionu ideálním k cykloturistice.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1612

Dnes zobrazeno 12x

Nový luxusní stylově zařízený rekreační objekt (chata) s bazénem a terasou v oplocené zahradě na kraji obce nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jižní Moravy s výbornými podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1408

Účelně zařízená chalupa (rekreační dům) k pronájmu s infrasaunou leží na částečně oploceném pozemku (bazén, terasa s posezením, gril, vyžití pro děti) v malé obci v atraktivní lokalitě pod Pálavou.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2116

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, ohniště) na okraji obce v blízkosti sportovního areálu (koupaliště, minigolf) v oblasti známé vinařskou kulturou a cykloturistikou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1733

Akceptované poukázky a asociace