Zobrazit na mapě

Novodomské rašeliniště

Přírodní zajímavosti

Se svojí rozlohou 377 hektarů je Novodomské rašeliniště největší národní přírodní rezervací tohoto druhu v Krušných horách.

Na území přírodní rezervace Novodomské rašeliniště roste pro rašeliniště typická borovice kleč, bříza zakrslá a mnoho druhů chráněných bahenních rostlin, jako rosnatka a klikva. Novodomské rašeliniště je součástí Ptačí oblasti, která sestává z okolních rašelinišť.

Celé území je přírodní zásobárnou vody, která prostřednictvím mnoha potoků plní vodárenské nádrže. Pěšky je možné se k rezervaci dostat z několika směrů. Například velmi krásnou cestou z Bezručova údolí, okolo Kameničky a bukovým lesem nad přehradou. Dále po značené cestě z Hory Svatého Šebestiána nebo ze Zákoutí po Novodomské cestě.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Novodomské rašeliniště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Novodomské rašeliniště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2216

Novostavba luxusně zařízené chaty k pronájmu s infrasaunou, vířivkou a vyhřívaným venkovním bazénem leží na částečně oploceném pozemku v klidné chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2217
Se svojí rozlohou 377 hektarů je Novodomské rašeliniště největší národní přírodní rezervací tohoto druhu v Krušných horách. Po okrajích rašeliniště vede mnoho cest vhodných jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku.

Útulná plně vybavená rodinná chata s krbem k pronájmu leží na oploceném pozemku (vyhřívaný bazén, sauna, vířivka, venkovní krb s posezením, gril a stolní tenis) v chatové osadě v Krušných horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2215

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkně zařízený zrekonstruovaný dům zasazený v obranných hradbách původního městského opevnění k pronájmu s oploceným dvorem (terasa s posezením, markýza, gril) leží v historickém centru Kadaně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2465

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (zastřešená terasa, ohniště s roštem) leží na okraji obce nad údolím řeky Ohře s výhledem na Doupovské hory jen 6 km od Klášterce nad Ohří (aquapark).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2372

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vířivka, zastřešená terasa, krb, vyžití pro děti) leží u lesa v klidné části malé obce v malebném údolí řeky Ohře.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 23108

Akceptované poukázky a asociace