Zobrazit na mapě

Novodomské rašeliniště

Přírodní zajímavosti

Se svojí rozlohou 377 hektarů je Novodomské rašeliniště největší národní přírodní rezervací tohoto druhu v Krušných horách.

Na území přírodní rezervace Novodomské rašeliniště roste pro rašeliniště typická borovice kleč, bříza zakrslá a mnoho druhů chráněných bahenních rostlin, jako rosnatka a klikva. Novodomské rašeliniště je součástí Ptačí oblasti, která sestává z okolních rašelinišť.

Celé území je přírodní zásobárnou vody, která prostřednictvím mnoha potoků plní vodárenské nádrže. Pěšky je možné se k rezervaci dostat z několika směrů. Například velmi krásnou cestou z Bezručova údolí, okolo Kameničky a bukovým lesem nad přehradou. Dále po značené cestě z Hory Svatého Šebestiána nebo ze Zákoutí po Novodomské cestě.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Novodomské rašeliniště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Novodomské rašeliniště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 147 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Dnes zobrazeno 9x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Akceptované poukázky a asociace