Zobrazit na mapě

Zámek Chudenice

Hrady a zámky

Ve středu půvabného městečka Chudenice stojí Starý zámek. Byl vybudován na místě bývalé tvrze rodem Černínů. Černá zámecká kuchyně je spjatá se zajímavou pověstí, díky níž údajně získal šlechtický rod své jméno. Když byl v minulosti zámek napaden vojskem, byli téměř všichni jeho obyvatelé bez milosti povražděni. Stará chůva stihla těsně před svou smrtí ukrýt do komína malého synáčka majitele zámku. Když se později na místo neštěstí přišli podívat lidé, zaslechli pláč a nalezli děťátko celé začerněné. Chlapec se v dospělosti stal majitelem panství a jméno Černín rodu již zůstalo.

Další zajímavostí je Andělský pokoj, ve kterém Humprecht Černín spatřil anděla. Na stropě pokoje je na památku tohoto zjevení vymalován překrásný anděl. V přízemí zámku je zajímavá expozice historie Chudenicka.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Chudenice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Chudenice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 30x

Pěkná a útulná srubová chata k pronájmu na oploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině severního šumavského podhůří jen 7 km od Klatov.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2315

Pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, gril, trampolína, stolní tenis,…) leží u lesa v chatové osadě s krásným výhledem do širokého okolí jen 10 km od Klatov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2462
V prvním patře Starého Černínského zámku v Chudenicích si mohou návštěvníci prohlédnout pokoje s původním vybavením z období, kdy zámek obývala šlechta. V přízemí je výstava Chudenicka, nejrůznější exponáty vypovídají o historii a životě místních obyvatel v průběhu staletí. Je zde také pamětní síň slavného chudenického rodáka národního umělce a člena Národního divadla Jaroslava Kvapila a jeho ženy taktéž umělkyně Hany Kvapilové.

Dnes zobrazeno 25x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, elektrický gril) na severní straně šumavského podhůří v malé obci mezi Klatovy a Domažlicemi.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2497

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Velmi pěkná chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu se samostatným vchodem, prostornou obytnou místností a zahradou (posezení, krb) leží v malé chodské obci jen 8 km od Domažlic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2266

Pěkně a stylově zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (finská sauna, posezení, krb s grilovacím kamenem) leží v malebné krajině na severní straně šumavského podhůří jen 10 km od Klatov.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 24100

Dnes zobrazeno 9x

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (pergola s posezením, stolní tenis, trampolína, krb) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Akceptované poukázky a asociace