Drážďany (Dresden) se nacházejí asi 50 km od česko-německých hranic a jsou hlavním městem německé spolkové republiky Sasko. Drážďany protéká řeka Labe.

Nejznámějším a nejvíce navštěvovaným místem Drážďan je zcela oprávněně Zwinger. Je to nádherný barokní areál, ve kterém je umístěno několik muzeí a obrazáren. V Galerii starých mistrů je možné obdivovat díla takových umělců jako Rembrant, Rubens, Tizian, nebo Canaletto. Největším pokladem této sbírky je Raffaelova Sixtínská Madona. I další expozice jsou velmi zajímavé. Patří k nim výstava porcelánu z Míšně, sbírka vědeckých nástrojů, rytířské zbraně a brnění. Z dalších mnoha zajímavostí Drážďan stojí rozhodně za zmínku budova opery, protestantský barokní kostel Frauenkirche, nebo Knížecí průvod, což je unikátní nástěnný obraz, složený asi z 25 tisíc kousků porcelánu. Všechna tato místa, ale i mnoho dalších památek, se nachází v nevelkém centru města a dá se pohodlně projít pěšky.

Drážďany jsou častým výletním cílem nejen kvůli krásným pamětihodnostem, ale i z důvodu nákupů. Hlavní nákupní třídou, kde se nacházejí obchody všech různých značek je Pragerstrasse (Pražská ulice).

Výlet do Drážďan lze propojit také s návštěvou Míšně, pevností Königstein nebo lázní Bad Schandau.

Fotogalerie - Drážďany

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Drážďany je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Drážďany je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Účelně zařízený apartmán se samostatným vchodem v chalupě se zahradou leží v tichém prostředí na okraji malé obce a je ideální k poznávání krás Šluknovského výběžku včetně NP České Švýcarsko.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2276

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Zrekonstruovaná podstávková chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) a zahradou (bazén, trampolína, posezení) leží ve šluknovském výběžku nedaleko od Českého Švýcarska.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2240

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Akceptované poukázky a asociace