Město Tábor je vyhlášenou památkovou rezervací. Bylo založeno na začátku 15. století následovníky mistra Jana Husa.

V centru města se nacházejí dochované gotické a renesanční domy s nádhernými zdobenými štíty. Na některých z nich jsou vzácná renesanční sgrafita. Dominantou města je unikátní trojlodní kostel Proměnění Páně. Kostelní věž, která měří 80 metrů, slouží jako vyhlídka. Na hlavním Žižkově náměstí stojí původní kašna z 16. století a Strachovského socha Jana Žižky. Ze sakrálních památek stojí za návštěvu také kostel panny Marie a hřbitovní kostelík Svatého Jakuba.

Ve městě je známá botanická zahrada, která je druhá nejstarší v naší zemi. Ve středu města se rozprostírá hladina rybníka Jordán. V září probíhá v Táboře Festival historických bojovníků.

Fotogalerie - Tábor

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tábor je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tábor je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1465

Dnes zobrazeno 10x

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, pergola, krb) leží v malé obci umístěné do malebné jihočeské krajiny jen 10 km Tábora. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1864

Dnes zobrazeno 44x

Kvalitně zařízený rekreační dům se stylovým obytným pokojem (krbová kamna) na oploceném pozemku (bazén, pergola, krb) v malé obci v malebné krajině jižních Čech na Táborsku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1430

Dnes zobrazeno 11x

Zrekonstruovaná vesnická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji malé vesničky v malebné jihočeské krajině jen 12 km od Tábora.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1619

Dnes zobrazeno 66x

Kvalitně zařízený moderní rekreační dům s prostorným obytným pokojem s krbem ve velmi pěkné oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, zastřešená terasa s posezením a grilem).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1515

Dnes zobrazeno 67x

Účelně zařízená vesnická chalupa s oploceným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril) leží na okraji obce nedaleko lesa v malebné jihočeské krajině s možností krásných výletů do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1853

Dnes zobrazeno 13x

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v klidné chatové osadě na okraji městečka jen 10 km od sportovně-rekreačního areálu Monínec.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2162

Dnes zobrazeno 11x

Pěkně zařízený mobilní domek přestavěný na zahradní chatku s terasou v malebné lokalitě na louce na kraji obce jen 50 m od řeky Lužnice (rybaření) asi 15 km jižně od historického města Tábor.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1808

Akceptované poukázky a asociace