Zobrazit na mapě

Plánice - Muzeum Františka Křižíka

Muzea

Křižíkovo muzeum je zasvěceno životu a dílu významného českého vynálezce a zakladatele elektrotechniky v Čechách Františka Křižíka. Expozice se nachází v rodném domku tohoto slavného vynálezce v Plánici na Šumavě. K vidění je i dochovaná fotodokumentace Křižíkových vynálezů, mimo jiné i dokumentace 1. elektromobilu, 1. elektrické lokomotivy, světelné fontány a další. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Plánice - Muzeum Františka Křižíka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Plánice - Muzeum Františka Křižíka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Prohlíželo 94 lidí

Skromně vybavená chata zcela na kraji obce v ohrazené zahradě (bazén, posezení, ohniště) přímo u výběhu s koňmi (možnost jízdy na koni) jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1015
Ve městě Plánice na Šumavě se nachází rodný domek vynálezce a průkopníka elektrotechniky v Čechách, Františka Křižíka. Shlédnout tu můžete jedinečnou expozici věnovanou jeho životu a dílu.

Dnes zobrazeno 10x

Skromně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, posezení, ohniště) zcela na kraji pošumavské obce přímo u výběhu s koňmi jen 2 km od rekreačního rybníka Valcha.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2373

Prohlíželo 94 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, ohniště) v nevelké chatové osadě na malebném místě u lesa s výhledem k rekreačnímu rybníku Valcha (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1763

Velmi pěkně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě s bohatým sportovně-rekreačním vyžitím (bazén, trampolína, hřiště, terasa, gril, vyžití pro děti) leží na kraji malé pošumavské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1537

Pěkně zařízená chalupa s terasou (posezení, markýza) a oploceným pozemkem (ohniště) na kraji malé vesničky u lesa v předhůří Šumavy v oblasti ideální k cykloturistice 10 km od Horažďovic (aquapark).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1123

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Pěkně a stylově zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (finská sauna, posezení, krb s grilovacím kamenem) leží v malebné krajině na severní straně šumavského podhůří jen 10 km od Klatov.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 24100

Akceptované poukázky a asociace