Zobrazit na mapě

Nové Město nad Metují

Jan Černický z Kácova na počátku 16.století na skále nad řekou Metuje nechal vybudovat své sídlo a okolo něj se postupně rozrostlo město.

Z původní tvrze byl později přestavěn zámek, který tvoří hlavní dominantu města. V zámecké zahradě si mohou návštěvníci prohlédnout vzácné sochy od Matyáše Bernarda Brauna. V historickém středu Nového Města, který je vyhlášenou památkovou rezervací, je unikátní soubor dochovaných původních domů s podloubími. Na náměstí lze obdivovat Mariánský sloup z období raného baroka a sloup Nejsvětější Trojice. V historickém Hradebním domě mohou turisté navštívit muzeum města se zajímavou expozicí. Překrásnou stavbou je kostel Narození Panny Marie s Loretánskou kaplí, ve kterém se snoubí sloh barokní s renesančním. Na Horském předměstí stojí historicky cenné roubené domy. V dubnu v Novém Městě nad Metují probíhají slavnosti Brány města dokořán.

Fotogalerie - Nové Město nad Metují

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Nové Město nad Metují je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Nové Město nad Metují je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s částečně oplocenou zahradou (velký zapuštěný bazén, zastřešené posezení, gril, ohniště) leží na kraji malé obce jen 2 km od vodní Nádrže Rozkoš.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2397

Jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (terasa a pergola s posezením, ohniště, vyžití pro děti) leží v malé obci na Náchodsku nedaleko Pekelského údolí a jen 10 km od vodní nádrže Rozkoš.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2396
Nové Město nad Metují má pro své návštěvníky přichystáno mnoho turistických zajímavostí. Již zdálky upoutá věž zámku, který obklopuje krásná zahrada. V centru města stojí množství historických budov a sakrálních památek. V kostele Nejsvětější Trojice se nachází překrásná renesanční křtitelnice. Ve městě je i několik památkově chráněných stromů.

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (bazén, finská sauna, zastřešené posezení, gril) leží u lesa na klidném místě zcela na okraji obce v malebné přírodě Orlických hor.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2380

Dnes zobrazeno 8x

Rezervováno 9. 6.

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1350

Akceptované poukázky a asociace