Zobrazit na mapě

Hora Plešivec s rozhlednou

Rozhledny

Nedaleko od obce Abretamy v překrásné části Krušných hor se nachází Plešivec. Je to čedičový kopec více než 1000 metrů vysoký. Na jeho vrcholu byla v roce 1895 postavena 16 metrů vysoká rozhledna s restaurací.

O stavbu rozhledny na Plešivci se zasloužil Spolek přátel přírody. V průběhu let byla původní chata přestavěna a zvětšena, takže dnešní vzhled je poněkud jiný než v době jejího vzniku. Po zdolání šedesáti šesti schodů na ochoz rozhledny vás odmění překrásný výhled na vrcholy Krušných hor, Doupovské vrchy a Český les. Při dobré viditelnosti můžete spatřit kromě Jáchymova i Karlovy Vary, na německé straně pak nejvyšší vrchol Fichtelberg.

Přestože se až na vrchol Plešivce můžete dostat autem, doporučujeme krásnou procházku po dobře značených turistických cestách z Abertam, Božího Daru nebo z Merklína. Mimořádně krásná je i cyklostezka z Božího Daru, která vede po lesních cestách a Božídarských rašeliništích.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hora Plešivec s rozhlednou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hora Plešivec s rozhlednou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Prohlíželo 136 lidí

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Účelně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem a ohništěm) nedaleko největšího lyžařského areálu Klínovec. Ideální pro lyžaře, turisty a cykloturisty.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2251

Prohlíželo 553 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Prohlíželo 109 lidí

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Akceptované poukázky a asociace