Zobrazit na mapě

Hrad Budyně nad Ohří

Hrady a zámky

Vodní hrad Budyně nad Ohří je unikátní a pro turisty přitažlivá stavba. Původně zde stál mnohem menší objekt se dvěma podlažími a nádvořím obehnaný hradbami. Hrad byl později přestavěn v duchu gotického slohu a pro jeho ochranu byl vybudován vodní příkop.

Hrad je obestřen mnoha tajemnými pověstmi, neboť za vlády Rudolfa II. zde pobývalo a pracovalo mnoho alchymistů a mágů, pro které měl císař velkou slabost. Vypráví se o zlatě, jenž zde bylo vyrobeno a dodnes je v hradě ukryto na neznámém místě. U hradní brány stojí socha z pískovce, ta prý skrývá návod, jak zlatý poklad odhalit.

Při prohlídce hradu Budyně se návštěvníci seznámí s historií Budyňska, mohou obdivovat renesanční sály s nástěnnými malbami a navštívit ojedinělou alchymistickou dílnu Jana Zajíce z Hazmburka. K vidění je zde i vyhlášený budyňský drak, kterým je krokodýl dovezený na hrad na počátku 16. století. Hrad je pro veřejnost otevřen celoročně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Budyně nad Ohří je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Budyně nad Ohří je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Prohlíželo 126 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Prohlíželo 112 lidí

Luxusní kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oploceném areálu (vířivka, sauna, altánek, gril, klubová společenská místnost) v lese na klidném místě v atraktivní lokalitě pod vyhlídkou Větruše.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 2242

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Akceptované poukázky a asociace