Zobrazit na mapě

Přírodní park Úterský potok

Přírodní zajímavosti

V bezprostřední blízkosti Konstantinových lázní  se nachází v údolí Úterského potoka velmi oblíbený cíl turitických výletů. Je to romantické místo, kterým prochází naučná stezka Šipín. V letní sezóně je zde opravdu velmi rušno. V údolí potoka se nachází několik junáckých táborů, které o prázdninách ožívají dětmi.

Ti, kteří mají rádi klid a romantiku, vyhledávají přírodní park Úterský potok mimo hlavní sezónu. Trasa naučné stezky je díky překonávání výškových rozdílů náročnější, ale stojí za to tuto cestu podniknout. Součástí trasy je Bezemínské hradiště, které patří mezi nejstarší v lokalitě západních Čech. Právě z tohoto místa, ležícího na skále, je překrásný výhled na zříceninu středověkého hradu Gutštejn, který je pro svou malebnost často vyhledáván filmaři. Dále můžeme vidět údolí Hadovky, Vlčí horu, zříceninu hradu Krasíkov a další zajímavá místa. Trasa je přístupná a vyhledávaná celoročně. Je možné ji projít za čtyři až pět hodin. Stezka, která začíná u Dudákovského mlýna má sedm míst, na kterých jsou informační tabule, které vás seznámí se zajímavostmi jednotlivých zastavení. Blízko soutoku Hadovky a Úterského potoka, na místě zvaném Šipín, je kostel sv. Barbory s hřbitovem a farou. Je zde na okraji skály umístěn altán s výhledem do údolí. Stezka vede i okolo bunkrů, které byly součástí obranného opevnění. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přírodní park Úterský potok je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přírodní park Úterský potok je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Dnes zobrazeno 9x

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Chalupa resp. zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy s vlastním vchodem a zcela samostatnou oplocenou zahradou (trampolína, posezení, krb) v malebném prostředí u řeky Berounky a nedaleko lesa.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1701

Dnes zobrazeno 28x

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Dnes zobrazeno 12x

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Akceptované poukázky a asociace