Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Dobronice

Hrady a zámky

Obec Dobronice byla založena ve 12. století. Hrad na návrší vznikl až o dvě staletí později. V 17. století krátce sloužil jezuitskému řádu jako klášter, ale brzy byl zcela opuštěn. Potom budova hradu už jen chátrala. Místní obyvatelstvo rozebíralo kameny z hradu na stavby svých příbytků. Až ve 20. století byla zřícenina upravena a zpřístupněna veřejnosti.

Typickým symbolem zříceniny v Dobronicích je mohutná válcová věž. Zachovaly se zbytky obytných budov a kaple.

Poblíž hradu je vystavěn kostel Panny Marie, od kterého je krásná vyhlídka na okolí řeky Lužnice.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Dobronice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Dobronice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 105 lidí

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové osadě pod lesem v atraktivní malebné oblasti u řeky Lužnice (přírodní koupání a rybaření) jen 6 km od Bechyně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1809

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v tiché chatové osadě v malebné jihočeské lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1711

Prohlíželo 108 lidí

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, krb) v tiché chatové osadě v atraktivní lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1712

Rezervováno včera

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží na neoplocené zahradě (posezení, krb, gril) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě jen 150 m od řeky Lužnice a 6 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2163

Prohlíželo 96 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (vířivka, pergola, gril, ohniště) leží na okraji lázeňského města na atraktivním místě v podzámčí jen 100 m od řeky Lužnice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2164

Prohlíželo 144 lidí

Zcela samostatná zadní polovina chalupy k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, ruské kuželky, posezení, zahradní krb) v tiché obci jen 7 km od lázní Bechyně.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 0911

Prohlíželo 323 lidí

Rezervováno 20. 5.

Pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou leží v chatové osadě u lesa na atraktivním místě přímo u řeky Lužnice (přírodní koupání, rybaření, procházky podél řeky) jen 5 km od lázní Bechyně.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2165

Pěkná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (pergola s posezením, gril, ohniště) v malé tiché obci u rybníka jen 7 km od Tábora v oblasti ideální pro cykloturistické výlety.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1465

Akceptované poukázky a asociace