Zobrazit na mapě

Jurkovičův dům

Památky

Na počátku 20. století zažívaly Luhačovice rozvoj lázeňství a vznikalo zde mnoho nových lázeňských domů. Jedním z nejvýznamnějších architektů této doby zde byl Dušan Samo Jurkovič, jehož secesní stavby s nádechem folkloru jsou známé i za hranicemi naší republiky.

Jednou z prvních staveb Dušana Sama Jurkoviče byl Jurkovičův dům, který je dominantou a nejhezčí stavbou Luhačovic. Byl přestavěn v roce 1902 z původního klasicistního Janova domu. Byl zvýšen o hrázděné patro a novou střechu. Při rozsáhlé opravě v letech 2000 až 2002 byla budova doplněna o bazén a restauraci. Oprava byla prováděna velmi citlivě a tak aby byl maximálně zachován původní stav venkovních i vnitřních prostor. Postupovalo se na základě průzkumů restaurátorů, za použití dobových fotografií.  Zůstalo tak zachováno mnoho původních součástí balneoprovozu, lehátka, věšáky, zrcadla, květinové podstavce a mnoho dalších částí zařízení. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jurkovičův dům je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jurkovičův dům je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 17x

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení s grilem a ohřívačem) leží na oploceném pozemku (trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Dnes zobrazeno 12x

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Pěkně zařízený lovecký apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 0312

Pěkně zařízený Valašský apartmán v prvním patře penzionu s možností využití bazénu a tělocvičny v obci obklopené lesy na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů cca. 20 km od Zlína.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1709

Stylově zařízený podkrovní apartmán v apartmánovém domě s dětskou hernou leží na oploceném pozemku (posezení, krb) v okrajové části obce nedaleko lesa s možností pěkných vycházek do přírody.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1710

Prohlíželo 94 lidí

Velmi pěkně zařízený prázdninový dům (chalupa) k pronájmu s oploceným pozemkem (bazén, lehátka, posezení, gril) leží v obci v malebné krajině jižní části Hostýnských vrchů jen 20 km od centra Zlína.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2181

Dnes zobrazeno 12x

Velmi pěkná chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbal) na oploceném pozemku (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, gril) v malé valašské obci obklopené lesy jen 8 km od Vsetína.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1150

Akceptované poukázky a asociace