Zobrazit na mapě

Kurort Jonsdorf - lázeňské městečko - Německo

Turistické zajímavosti

V Německu na hranicích s Českou republikou leží na úbočí Žitavských hor lázeňské městečko Jonsdorf. Jsou to klimatické lázně využívající především čisté a krásné prostředí této části Horní Lužice.

Již od konce 19. století je Jonsdorf poslední železniční stanicí na Žitavské úzkokolejné dráze. Tato historická trať vede z Žitavy přes Oybin do Jonsdorfu. Vláček tažený parní lokomotivou projíždí malebnou krajinou Žitavských hor.

Přímo v Jonsdorfu můžete využít solárně vytápěný bazén a mnoho dalších možností k aktivnímu odpočinku. Za návštěvu stojí především Motýlí dům, ve kterém si můžete prohlédnout expozici se živými motýly, ale i mořské akvárium a expozici plazů. Motýlí dům je v provozu celoročně.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kurort Jonsdorf - lázeňské městečko - Německo je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kurort Jonsdorf - lázeňské městečko - Německo je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Stylově zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril) v obci v atraktivní krajině Lužických hor a je ideální pro rodinnou dovolenou.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2229

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Akceptované poukázky a asociace