Zobrazit na mapě

Zámek Poběžovice

Hrady a zámky

Původně gotický hrad byl založen v 15. století, jako pevné sídlo obehnané hradbami a příkopy. V pozdějších letech pak proběhly přestavby jak v renesančním, tak i barokním stylu. Bylo to především v době, kdy zámek vlastnili Švamberkové. Také další majitelé rod Coudenhovů se zasloužili o různé změny, především pak o stavbu brány, která spojovala zámek s předhradím. V budoucnosti, až budou dokončeny opravy, počítá město s využitím prostor pro muzejní účely.

Zajímavostí je, že na zámku působil v mládí Bedřich Smetana, jako učitel hudby.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Poběžovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Poběžovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 16x

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Dnes zobrazeno 15x

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Dnes zobrazeno 18x

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Dnes zobrazeno 8x

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (bazén, 2 pergoly s posezením, krb, gril) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Dnes zobrazeno 10x

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Dnes zobrazeno 44x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Dnes zobrazeno 15x

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení) a zahradou (gril, vyžití pro děti) leží v chatové rekreační oblasti u přehrady Hracholusky (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1917

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Akceptované poukázky a asociace