Zobrazit na mapě

Jiřetín pod Jedlovou

V Lužických horách nedaleko Varnsdorfu leží v překrásné krajině malé městečko Jiřetín pod Jedlovou. Je velmi navštěvovaným místem nejen pro svoji polohu, ale i pro velké množství památek v bezprostředním okolí - zřícenina hradu Tolštejn, rozhledna na Jedlové

Historie Jiřetína sahá až do druhé poloviny 15. století, kdy se zde začaly otevírat rudné doly. Díky tomu se městečko začalo prudce rozvíjet. Ložiska rud však byla malá, a tak byla těžba o sto let později utlumena. Obyvatelé městečka se poté věnovali plátenictví a tkalcovství. Po válce se odsunem Němců počet obyvatel velmi snížil, dnes má Jiřetín asi 560 obyvatel.

Vzhledem k tomu, že podoba Jiřetína zůstává zhruba od poloviny 19. století stále stejná a nezasáhly do ní rušivě žádné stavební úpravy, bylo centrum města vyhlášeno v roce 1992 městskou památkovou zónou. Za pozornost jistě stojí kostel Nejsvětější Trojice s farou, ale především Křížová hora. Poutní místo zde vzniklo v roce 1759. Je zde jedenáct zastavení křížové cesty a na vrcholu kaple Svatého Kříže.

Fotogalerie - Jiřetín pod Jedlovou

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jiřetín pod Jedlovou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jiřetín pod Jedlovou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 22x

Rezervováno 30. 7.

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Rezervováno 30. 7.

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Akceptované poukázky a asociace