Zobrazit na mapě

Jedlová s rozhlednou

Na vršku kopce Jedlová nedaleko městečka Chřibská a Jiřetín pod Jedlovou  se tyčí kamenná rozhledna. Byla postavena na konci 19. století zásluhou Horského spolku pro nejsevernější Čechy.

Rozhledna je vybudována z čedičových kamenů. Její výška je dvacet tři metry a návštěvníci musí vystoupat sto dvacet pět schodů. Odměnou je jim nádherný výhled do malebného údolí a na celý Šluknovský výběžek. Rozhledně v minulosti hrozil zánik, ale díky místnímu soukromému podnikateli byla zachráněna a spolu s ní byl obnoven i původní hostinec na vršku Jedlové. Na vrchol vede značená turistická trasa. Nedaleko je i zřícenina hradu Tolštejn

Fotogalerie - Jedlová s rozhlednou

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jedlová s rozhlednou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jedlová s rozhlednou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Prohlíželo 125 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Akceptované poukázky a asociace