Zobrazit na mapě

Arboretum Kunratice

Parky a zahrady

Arboretum Kunratice bylo zřízeno v roce 1958 pro potřeby lesnické školy ve Šluknově. Pro výuku studentů bylo totiž výhodné mít všechny druhy dřevin soustředěny na jednom místě. V roce 1960 vzniklo na pozemcích Lesního závodu v Rumburku školní polesí. Naskytla se tak možnost arboretum rozšířit.

Dnes se počet dřevin pohybuje kolem 2100 ks. Nejvíce ceněna je kolekce jedlí a borovic. Arboreta jsou zřizována především pro potřeby odborných škol pro výuku jejich studentů. Poskytují však i běžným návštěvníkům možnost projít se krásným prostředím a seznámit se s mnoha druhy stromů, jak běžně používaných v lesnictví, tak s okrasnými dřevinami. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Arboretum Kunratice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Arboretum Kunratice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená velká chalupa (společenská místnost, sauna) k pronájmu s rozsáhlým pozemkem (gril, ohniště) leží na samotě nedaleko lesa mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem.

3 ložnice / max 20 osob
číslo chalupy: 23100

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844
Arboretum najdeme v těsné blízkosti Šluknova. Rozkládá se na ploše čtyř hektarů a je svojí polohou nejseverněji umístěné arboretum u nás. Mé dvě části, v Kunraticích a v Sukově ulici. Je zapsáno do světového seznamu botanických zahrad a arboret.

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (venkovní posezení, gril) leží u potoka v krásné malé obci v atraktivní krajině Lužických hor nedaleko od NP České Švýcarsko.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2399

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chata k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením a grilem) leží na místě s krásným výhledem na obec Polevsko a okolní zalesněné kopce Lužických hor.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2468

Akceptované poukázky a asociace