Zobrazit na mapě

Arboretum Kunratice

Parky a zahrady

Arboretum Kunratice bylo zřízeno v roce 1958 pro potřeby lesnické školy ve Šluknově. Pro výuku studentů bylo totiž výhodné mít všechny druhy dřevin soustředěny na jednom místě. V roce 1960 vzniklo na pozemcích Lesního závodu v Rumburku školní polesí. Naskytla se tak možnost arboretum rozšířit.

Dnes se počet dřevin pohybuje kolem 2100 ks. Nejvíce ceněna je kolekce jedlí a borovic. Arboreta jsou zřizována především pro potřeby odborných škol pro výuku jejich studentů. Poskytují však i běžným návštěvníkům možnost projít se krásným prostředím a seznámit se s mnoha druhy stromů, jak běžně používaných v lesnictví, tak s okrasnými dřevinami. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Arboretum Kunratice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Arboretum Kunratice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Prohlíželo 93 lidí

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Velmi pěkná kvalitně zařízená chata se zahradou (pergola, posezení, gril, ohniště) leží v malebné lokalitě chatové osady na kraji obce u lesa v atraktivní oblasti nedaleko NP České Švýcarsko.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1625

Rezervováno 18. 5.

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Prohlíželo 111 lidí

Rezervováno včera

Stylově zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa s posezením, gril) v obci v atraktivní krajině Lužických hor a je ideální pro rodinnou dovolenou.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2229

Jednoduše zařízená chata k pronájmu v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní vyhledávané oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Akceptované poukázky a asociace