Zobrazit na mapě

Muzeum veteránů Česká Ves

Muzea

České Vsi vznikl na konci 20. století Auto moto veterán klub. Stalo se tak z popudu pana Jiřího Hauerlanda, který je vášnivým sběratelem historických motocyklů. Rok po vzniku Auto moto veterán klubu bylo slavnostně otevřeno Muzeum historických vozidel. Expozice muzea jsou umístěny v prostorách bývalé kuželny o rozloze dvě stě šestnáct metrů čtverečních. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout bohatou kolekci historických motocyklů a automobilů, ale také klubové trofeje a dozvědí se zde o historii jesenického motorismu.

V těsné blízkosti muzea je dobově zařízená dílna z let 1910 až 1930. Na přilehlém pozemku se pořádají motocyklové srazy a společenské akce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum veteránů Česká Ves je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum veteránů Česká Ves je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540
Čtrnáct milovníků historických vozidel založilo v České vsi na Jesenicku Klub historických vozidel, jehož prvním a hlavním plánem bylo vybudování muzea veteránů. To se podařilo a tak zde mohou návštěvníci obdivovat historické stroje na dvou a čtyřech kolech. Expozice je velice zajímavá a užijí si jí jistě nejen pánové, ale i dámy.

Prohlíželo 124 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Akceptované poukázky a asociace