Zobrazit na mapě

Muzeum veteránů Česká Ves

Muzea

České Vsi vznikl na konci 20. století Auto moto veterán klub. Stalo se tak z popudu pana Jiřího Hauerlanda, který je vášnivým sběratelem historických motocyklů. Rok po vzniku Auto moto veterán klubu bylo slavnostně otevřeno Muzeum historických vozidel. Expozice muzea jsou umístěny v prostorách bývalé kuželny o rozloze dvě stě šestnáct metrů čtverečních. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout bohatou kolekci historických motocyklů a automobilů, ale také klubové trofeje a dozvědí se zde o historii jesenického motorismu.

V těsné blízkosti muzea je dobově zařízená dílna z let 1910 až 1930. Na přilehlém pozemku se pořádají motocyklové srazy a společenské akce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum veteránů Česká Ves je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum veteránů Česká Ves je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Dnes zobrazeno 11x

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Útulně zařízená chata k pronájmu s infrasaunou a vířivým sudem leží na neoploceném pozemku 100 m od lyžařského vleku a díky bohatému vyžití je obzvlášť vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Dnes zobrazeno 13x

Velmi pěkná chata na oploceném pozemku (pergola s posezením, ohniště) na kraji malé obce s krásným výhledem k lesu v podhůří stále nepoznaných Rychlebských hor jen 10 km od města Javorník (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1339

Akceptované poukázky a asociace