Zobrazit na mapě

Království sov a papoušků - Dolní Morava

Turistické zajímavosti

Líbilo by se vám seznámit se s téměř všemi druhy sov celé Evropy? Na výběr jsou dva prohlídkové okruhy zaměřené na sovy a papoušky. Nejdříve tu vznikla záchranná stanice, a protože majitelé své svěřence milují, rozhodli se založit i vzdělávací centrum. 

Vidět tu můžete více jak 70 sov, obdivovat tu můžete krásu výra velkého, puštíka obecného, sýce rousného, sovy pálené, výrečka malého a dalších druhů. Žije tu nejmenší i největší sova na světě (kulíšek nejmenší a výr západosibiřský), sovy z Afriky, Ameriky i Asie. Uvidíte také sovice sněžné, které znáte z filmů o Harry Potterovi, a Rozárku – stejný druh, jaký hrál ve Třech oříšcích pro Popelku. Se sovami je možné se i vyfotit. Děti si zamilují krkavce Toníčka, který umí mluvit.

Je však potřeba předem si telefonicky domluvit návštěvu, každá prohlídka je spojená se zhruba hodinovým výkladem.

V atraktivní oblasti Dolní Morava nabízíme chaty a chalupy pro ubytování v každém ročním období, prohlédněte si nabídky Dolní Morava a Ubytování Dolní Morava s dětmi.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Království sov a papoušků - Dolní Morava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Prohlíželo 104 lidí

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, vířivý sud, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034
Království sov a papoušků je vzdělávací centrum působící při záchranné stanici dravců a sov. K vidění tu jsou téměř všechny druhy sov celé Evropy, roztomilí papoušci i mluvící krkavec Toníček.

Stylová roubená chalupa s infrasaunou na neoplocené zahradě (hřiště, bazén, posezení, ohniště) na kraji malé obce nedaleko lesa v atraktivní lokalitě jen 400 m od kláštera Hedeč a rozhledny Val.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1250

Nový luxusně zařízený srub se stylovou obytnou místností (krb), zastřešenou terasou a zahradou (posezení, krb, dětské hřiště) nabízí pronájem na malebném místě nedaleko lesa na kraji obce.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 1604

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chata se sportovní místností (kulečník, stolní tenis) a wellness koupelnou (vířivá vana, sauna) na neoploceném pozemku v pěkném místě na kraji malé horské osady.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chaty: 1468

Prostorná nadstandardně zařízená vila k pronájmu s wellness (vířivka, finská sauna) na rozsáhlém pozemku s všestranným vyžitím (bazén, lezecká stěna, gril, udírna, ohniště, trampolína, dětský hrad…).

8 ložnic / max 37 osob
číslo chalupy: 2175

Prostorná mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní, zimní zahradou (vířivka, infrasauna, posezení, gril) a oploceným pozemkem (bazén, trampolína, vyžití pro děti, ohniště).

5 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2174

Akceptované poukázky a asociace