Obce a města

Ve Vlašimi si přijdou na své všichni milovníci historie a architektury. Je zde mnoho zajímavých dochovaných historických objektů.

Dominantou města je původně gotický hrad ze 14. století, který byl později přebudován na renesanční zámek. Překrásným dílem je vstupní brána v novogotickém stylu. V zámecké kapli mohou návštěvníci obdivovat sochy svatých z období baroka.

Městem protéká řeka Blanice a v jejím údolí je krásný přírodní krajinářský park. Byl založen na konci 18. století a je to nejstarší park v naší zemi. Nachází se zde mnoho původních romantických staveb a v jedné z nich je pro návštěvníky připravena výletní restaurace. V parku je vyznačená naučná stezka.

K významným památkám Vlašimi dále patří krásný kostel Svatého Jiljí z období gotiky a synagoga s židovským hřbitovem.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vlašim je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Vlašim je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 108 lidí

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu na oploceném pozemku (posezení, ohniště) leží na kraji obce poblíž řeky Blanice a Zlatohorského rybníka (rybaření) v malebné krajině nedaleko CHKO Blaník.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2126

Prohlíželo 99 lidí

Prostorný kvalitně zařízený rekreační dům (chalupa) leží ve velké oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem, gril) na okraji malé obce asi 13 km od Ledče nad Sázavou (hrad, Posázaví).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1759

Prohlíželo 92 lidí

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550b

Nová stylově zařízená chalupa s infrasaunou leží v malé obci v oploceném areálu a díky svému vybavení je zcela ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi (vířivka, trampolína, dětská herna a hřiště).

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1550a

Prohlíželo 281 lidí

Pěkná vesnická chalupa resp. samostatná část chalupy k pronájmu s uzavřeným dvorem (stolní tenis, posezení) a zahradou leží v malé vísce v malebné klidné na lesy a rybníky bohaté lokalitě na Táborsku.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2051

Prohlíželo 146 lidí

Pěkná zděná chata k pronájmu se zahradou (terasa s posezením a krbem) leží v chatové osadě v malebném prostředí Měsíčního údolí u lesa zcela na okraji obce jen 6 km od zámku Konopiště.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1758

Prohlíželo 174 lidí

V loveckém stylu zařízená chata ve velké zahradě (bazén, plocha pro míčové hry, posezení, ohniště) na krásné samotě jen 8 km od přehrady Želivka a kláštera Želiv a 12 km od Humpolce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0808

Prohlíželo 148 lidí

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (hřiště, posezení, ohniště) na okraji chatové osady v malebném prostředí u potoka a lesa 2 km od rybníku Valcha (rybaření).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1402

Akceptované poukázky a asociace