Zobrazit na mapě

Tvrz Žumberk

Hrady a zámky

Tvrz Žumberk, ležící na úpatí Novohradských hor, je v Čechách vzácným příkladem dochované opevněné vsi s tvrzí, baštami a kostelem. Byla založena v polovině 13. století.

Tvrz Žumberk nabízí svým návštěvníkům stálou expozici lidového malovaného nábytku z 18. a 19. století. Nově tu můžete shlédnout expozici zaměřenou na dnes už méně známá řemesla 2. poloviny 19. a počátku 20. století z oblasti Trhosvinenska a Novohradska. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tvrz Žumberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tvrz Žumberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 28x

Velmi pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorem (bazén, stolní tenis, posezení, gril, ohniště) leží v obci v malebné krajině na rozhraní Novohradských hor, Třeboňska a Českobudějovicka.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2291

Zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zahradou (pergola, posezení, ohniště) leží na okraji obce mimo zástavbu a je ideální zejména pro ty, kteří hledají samotu, klid, odpočinek a malebnou přírodu.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2120
Tvrz Žumberk leží asi 30 km od Českých Budějovic, byla založena v polovině 13. století. Tvrz je pobočkou Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, které tu instalovalo 2 zajímavé expozice, expozici lidového malovaného nábytku 18. a 19. století a expozici řemesla pod Novohradskými horami.

Stylově zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením a grilem, trampolína) na okraji obce v malebné na rybníky a lesy bohaté krajině CHKO Třeboňsko 12 km jižně od Třeboně.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2417

Pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (pergola, gril, ohniště, trampolína) leží na okraji malé obce v malebné lokalitě na rozhraní CHKO Třeboňsko, Novohradských hor a Českobudějovicka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2206

Zcela nová atraktivní prostorná chalupa v oplocené zahradě (bazén, vířivka, stolní tenis, trampolína, terasa - posezení, gril, zahradní domek, kolárna) na malebné polosamotě s krásným výhledem k lesu.

6 ložnic / max 17 osob
číslo chalupy: 1416

Dnes zobrazeno 18x

Rezervováno 9. 6.

Útulně zařízená chata k pronájmu s velkou slunnou terasou leží v oplocené zahradě (badminton, ohniště) v chatové osadě v malebné jihočeské krajině jen 13 km jižně od Českých Budějovic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2428

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Malá velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, ohniště). Dovolená na okraji chatové osady nedaleko rybníka v kouzelné krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1854

Akceptované poukázky a asociace