Znojemsko - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Znojemsku doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Znojemsko
1
CHKO Pálava

CHKO Pálava

Na jižní Moravě se mezi řekou Dyjí a hranicí s Rakouskem rozkládá chráněná krajinná oblast Pálava. Její jméno je odvozeno od teplého a suchého podnebí, které je pro tuto oblast typické. Kromě vyhlášené CHKO je Pálava zařazena na seznam biosférických rezervací UNESCO.

Přírodní zajímavosti

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí leží na území u česko-rakouských hranic. Vzhledem k velkému výskytu chráněných rostlin je možné se v parku pohybovat jen po vyznačených turistických stezkách. Jsou zde i cyklostezky, takže je možné projet národním parkem Podyjí na kole.

Přírodní zajímavosti

Stolová hora

Stolová hora je zvláštní útvar, který se nachází v oblasti Pálavy. Stolová nebo Tabulová se jí říká pro její neobvyklý tvar s plochým temenem. Je vysoká čtyři sta šedesát metrů. Z Mikulova se může na vrchol Stolové hory dojít po značené turistické cestě.

Přírodní zajímavosti

Děvín

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Pálavy je Děvín, protáhlý vrch v blízkosti Dolních Věstonic. Je to krásné místo, kde bílé skály přechází v stepní louky a dubovo-habrové lesy. Z vrcholu Děvína je nádherný výhled na podstatnou část jižní Moravy a Dolního Rakouska.

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu byla pro veřejnost zpřístupněna teprve nedávno a to v roce 2004. Návštěvníci mohou projít trasou o délce tři sta metrů. Prohlídka trvá čtyřicet minut. Jeskyně se nachází na jižní straně Pálavy v hoře Turold.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.